مراسم  تکریم حجت الاسلام موسویان  سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیرگروه اقتصاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه مسئولیت فرهنگی اقتصاد مقاومتی برعهده حوزه علمیه است گفت: زندگی بزرگان و علمای حوزه علمیه نماد عملی اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید عباس موسویان شامگاه چهارشنبه در همایش ملی نقش جامعه نخبگانی حوزه علمیه در اقتصاد مقاومتی گفت: ایجاد نوآوری و خلاقیت نقش موثری در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی دارد.

وی تبیین ابعاد مختلف فرهنگی- تبلیغی، بررسی نقش علمی، ترویج رفتار و اصلاح الگوی مصرف، حمایت از تولید ملی، توجه به اشتغال و مردم نهاد کردن اقتصاد مقاومتی را مهمترین وظیفه علما و فضلای حوزه علمیه معرفی کرد.

مدیرگروه اقتصاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بر مشارکت عمومی مردم در حوزه اقتصاد تاکید کرد و گفت: استفاده از ایده ها و نظرات مردم می تواند گره های کور اقتصادی کشور را باز کند.

وی با تاکید براینکه داشتن ثروت در اسلام عیب نیست، گفت: اسلام به مدیریت مصرف و رعایت قناعت در زندگی توجه دارد.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه با معرفی الگوها و اسوه های دینی راه ترویج اقتصاد مقاومتی هموار می شود، افزود: اگر می خواهیم بر روی دیگران موثر باشیم اول باید به عنوان یک حوزوی از خودمان شروع کنیم.

حجت الاسلام موسویان با تاکید براینکه سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری شامل همه افراد می شود گفت: شاید برخی از مواد آن برای ما موضوعیتی نداشته باشد اما رعایت مواردی که بر عهده ماست می تواند تحول عظیمی در زندگی فردی و اجتماعی افراد داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت های کشور تنها با بهره گیری از اقتصاد مقاومتی تمام و کمال حاصل می شود، بیان کرد: حوزه های علمیه باید در توسعه اقتصاد دانش بنیان، مردمی کردن اقتصاد، ترویج فرهنگ کارجمعی الگو باشد.