1440320012862_81336399-5991776.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  آیین افتتاح هفته مهندسی شیمی با حضور استادان، دانشجویان و صاحبان صنایع به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر “بهرام ناصرنژاد”، رئیس دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در آیین گشایش هفته مهندسی شیمی اظهار کرد: دانشجویانی که در مهندسی شیمی تحصیل می کنند به لحاظ تنوع گرایش های این رشته، آموزش هایی فرا می گیرند تا بتوانند ایده هایشان را در صنایع مختلف بالادستی و پایین دستی به محصول برسانند.

ناصرنژاد افزود: مهندسان شیمی این پتانسیل و توانایی را دارند که در زمینه ها، جایگاه ها و ساختارهای مختلف ایفای نقش کنند، چراکه به دانش های گوناگون از جمله مکانیک، کنترل فرآیند، مدیریت، اقتصاد، طراحی صنعتی و مهندسی ساختمان تسلط خوبی دارند.

وی به سابقه فعالیت دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سال ۱۳۳۷ اشاره کرد و گفت: تاکنون حدود دو هزار و ۳۰۰ دانشجوی کارشناسی، بیش از ۲۵۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و نزدیک به ۷۰ دانشجوی دکتری از این دانشکده فارغ التحصیل شده اند.

“شاهرخ ظهیری”، پدر صنایع غذایی ایران نیز در این مراسم ضمن تشریح اهمیت و نقش غذا در امنیت کشورهای مختلف دنیا گفت: برخی معتقدند خطر گرسنگی میلیون‌ها انسان حتی از بمب اتم هم بیشتر است.

ظهیری به روند رو به رشد صنایع غذایی ایران از دهه ۶۰ اشاره کرد و گفت: در دهه ۶۰، تعداد زیادی از فارغ التحصیلان ایرانی دانشگاه های خارجی در رشته های مرتبط با صنایع غذایی به کشور بازگشتند و سرمایه گذاری های زیادی در این عرصه انجام گرفت.

وی با بیان اینکه درحال حاضر صنعت غذایی ایران، ۱۵۰ میلیون تن محصولات کشاورزی را تبدیل می کند، خاطرنشان کرد: فرآیند صنایع تبدیلی علاوه بر ایجاد ارزش افزوده مستقیم، از فساد محصولات کشاورزی جلوگیری کرده و اشتغال قابل توجهی در کشور ایجاد می کند.

به گفته وی اکنون ۱۰ هزار واحد صنایع غذایی در کشور فعال است که بیش از ۱۹۰ هزار نفر در آنها شاغلند و طبق آمارهای سال ۱۳۹۳، ارزش صادرات صنایع غذایی ایران حدود هشت میلیارد دلار است که ۱۹ درصد صادرات غیرنفتی کشور را شامل می شود.

ظهیری در معرفی تنگناها و چالش های صنایع غذایی کشور گفت: این چالش ها در سه بخش خلاصه می شود که یکی مشکل قانون است؛ زیرا تصویب قانون اداره نظارت بر مواد غذایی مربوط به سال ۱۳۴۶ است و دیگری، موضوع سرمایه در گردش صنایع غذایی است و چالش سوم که بیشترین ضربه را به صنایع غذایی وارد می کند، سیستم قیمت گذاری محصولات غذایی است.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر، برنامه‌های هفته مهندسی شیمی امسال با محوریت صنایع غذایی در حوزه های اقتصاد، کارآفرینی و کسب و کار تدارک یافته است.