آریا الستی معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگانسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی بنیاد نخبگان کشور با تاکید بر اینکه بدون حوزه علمیه اقتصاد مقاومتی شکل نمی‌گیرد گفت: انتظارات از طلاب و فضلای نخبه حوزه علمیه در توسعه کشور بالاست.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آریا الستی شامگاه چهارشنبه در همایش ملی نقش جامعه نخبگانی حوزه های علمیه در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: فرهنگ سازی از نیازهای مهم ترویج و تقویت اقتصاد مقاومتی است.

وی به نقش مهم حوزه علمیه در سند راهبردی نخبگان کشور اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری نیز اجرایی شدن سند راهبردی نخبگان را از کارهای مهم نظام علم و فناوری کشور می دانند.

رییس ستاد اجرایی سند راهبردی نخبگان کشور با بیان اینکه نخبگان باید در طراحی و برنامه ریزی در اقتصاد مقاومتی فعال و مفید باشند گفت: باید با همکاری و هم افزایی نخبگان دانشگاهی و حوزوی نقش حیاتی و اساسی نخبگان در رشد و توسعه اقتصاد مقاومتی مشخص شود.

وی با بیان اینکه برگزاری همایش ملی نقش جامعه نخبگانی حوزه علمیه در اقتصاد مقاومتی به شکل های دیگری تداوم خواهد یافت، اظهار کرد: با توجه به نقش اصلی و مهم حوزویان در اقتصاد مقاومتی نخستین بخش این همایش در قم و با کمک و همراهی حوزویان برگزار شد.

الستی در ادامه با برشمردن ویژگی های اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی یک عنصر مردمی و گسترده است و باید با پیشگامی روحانیت در میان ملت رواج یابد.

معاون فرهنگی بنیاد نخبگان کشور با اشاره به سند تحول اقتصادی هند گفت: راز رشد و توسعه اقتصاد هند این جمله گاندی است که می گوید «هندی بخر، هندی باش» که نشان از حمایت از فرهنگ تولید بومی و داخلی دارد.

وی سلامت اقتصادی، درون زایی و بهره مندی از توان داخلی را از دیگر مزایای اقتصاد مقاومتی نام برد و گفت: نخبگان حوزه علمیه با روش موثر تبلیغی – ترویجی خود زمینه فرهنگ سازی اقتصاد اسلامی را فراهم آورند.