hamidreza dastjerdi-4-130.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی جهاد دانشگاهی گفت: از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، مشارکت در گسترش آموزش های تخصصی نوین و مهارت های پیشرفته در سطح ملی و بین المللی با توجه به نیازهای کشور و جهان اسلام به عنوان مأموریت به جهاد دانشگاهی محول شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، دکتر محسن قرنفلی در چهل و دومین گردهمایی معاونین آموزشی جهاد دانشگاهی کشور که در محل سالن آمفی تئاتر استانداری لرستان برگزار شد، با بیان اینکه در کشور و به ویژه لرستان استعدادها و پتانسیل‌های بزرگ گردشگری وجود دارد، افزود: باید در این راستا تلاش شود که صنعت گردشگری توسعه یابد چراکه صنعت مهمی در راستای توسعه است و باید آن را برای اقصی نقاط کشور ازجمله لرستان گسترش و ترویج دهیم.

وی با بیان اینکه توجه ویژه به مسائل روز، چالش‌ها و مسائل مهم جاری کشور از اولویت‌های مهم ماست، اظهار کرد: مسأله مهم امروز تدوین برنامه ششم توسعه و اقتصاد مقاومتی است که از جمله موضوعات بسیار مهمی است که در طی این سال‌ها رهبر معظم انقلاب به آن اشاره داشتند و دولت نیز بر همین مهم اهتمام دارد تا اقتصاد مقاومتی را اجرایی کند.همچنین هر کسی در هر جایگاهی باید تلاش و ظرفیت خود را جهت تحقق این برنامه‌ها به کار گیرد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی جایگاه آموزش را در اقتصاد مقاومتی بی‌بدیل دانست و با بیان اینکه زیرساخت‌های اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی، بحث آموزش است، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی مجموعه‌ای از باورها، روش‌ها و تکنیک‌هاست و باید به جایی برسیم که بهره‌وری نیروی انسانی و کار را محقق کنیم.

وی گفت: در اقتصاد مقاومتی باید نگرش به توانایی‌های درونی داشته باشیم بنیه علمی و فناوری را رشد دهیم و تولید ملی را افزایش دهیم، همچنین تعامل موثر با جامعه جهانی داشته و قدرت یادگیری خود را ارتقا دهیم و الگوی مصرفی خوبی داشته باشیم.

قرنفلی اظهار کرد: اجرای این برنامه‌ها نیازمند داشتن بینش، باور و اعتماد به این حرکت‌هاست و در این راستا آموزش نقش موثری می‌تواند داشته باشد.

معاون آموزش جهاد دانشگاهی کشور افزود: در جهاد دانشگاهی با توجه به گستره کار و فعالیت‌های آموزشی و همه زمینه‌های علمی، فنی و تخصصی که فعالیت داریم به طور قطع کمک شایانی در زمینه اقتصاد مقاومتی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در سال ۹۵ اولویت اصلی کشور، اقتصاد مقاومتی است و یکی از موضوعاتی که به آن می‌پردازیم چگونگی توسعه مشارکت‌ها و ظرفیت‌های مردمی است تا همواره براساس ظرفیت‌ها، نیروها و امکانات جهاد دانشگاهی، این مهم را گسترش دهیم.

قرنفلی گفت: هم اکنون زمان آن رسیده که از ظرفیت‌های بیرونی استفاده کنیم که البته راه‌ها و مکانیسم‌ها برای آن مهیا شده است.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی بیان کرد: هم اکنون ۱۲۰ مرکز آموزشی در استان‌های مختلف فعالیت دارند و بسیاری از شهرها هستند که مرکز آموزشی خوبی ندارند که جهاد می‌تواند یاری‌رسان آنها باشد منتها محدودیت‌هایی وجود دارد پس باید از ظرفیت‌های بیرونی برای رونق بخشیدن به این مراکز آموزشی استفاده کرد.

قرنفلی گفت: مدیریت جهادی می‌تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی داشته باشد و جزء مسائلی است که از سال‌های گذشته تاکنون مطرح بوده است.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی تجربه‌های خوبی در مدیریت جهادی دارد و بر این اساس شروع به ساماندهی و مدون کردن این تجربیات کرده تا بتواند تجربیات جهاد را به شکل سامان‌یافته‌ای ترویج دهد.

ساختار نظام اداری کشور نیازمند مطالعه و پژوهش مجدد است

رئیس امور ساختارهای سازمانی و دولت الکترونیک سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: جهاد دانشگاهی پتانسیل منحصر به فردی در انجام کارها دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر شاه‌پری در چهل و دومین گردهمایی معاونین آموزشی جهاد دانشگاهی کشور که در محل سالن آمفی تئاتر استانداری لرستان برگزار شد، بیان کرد: در حوزه ساختار نظام اداری کشور نیازمند یک مطالعه و پژوهش مجدد هستیم تا با اجرای آن و با یک نگاه جدیدی در حوزه ساختاردهی و سازماندهی دستگاه‌های اجرایی عمل کنیم.

وی اضافه کرد: در حوزه دولت الکترونیک، جهاد دانشگاهی می‌تواند برای الکترونیکی کردن بخشی از خدمات دولت که در بحث اقتصاد مقاومتی مطرح است به ما کمک کند.

شاه‌پری ادامه داد: ظرف هفته آینده آخرین فرصت ماست که به ستاد اقتصاد مقاومتی همکاری جهاد دانشگاهی را اعلام کنیم.

این مسئول با اشاره به بحث آموزش کارکنان دولت در حوزه فناوری اطلاعات، اظهار کرد: بخش‌نامه‌ای اعلام شده است و در آن همه مدیران، دفاتر فناوری اطلاعات و کارکنان دولت دخیل هستند و هر جایی‌که در نظر بگیریم باید این طرح اجرایی شود و مدیریت و همه دستگاه‌های اجرایی و کارکنان دولت باید پیگیر موضوع باشند.

وی با بیان اینکه برای ما کیفیت کار مهم است، افزود: در جهاد دانشگاهی این پتانسیل وجود دارد و اگر همکاری کنند ما نیز تمایل داریم که تمامی دوره‌های ابلاغی در بخشنامه توسط این نهاد انجام شود.

شاه‌پری ادامه داد: همچنین جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از موسساتی که این دوره‌ها را انجام می‌دهد می‌تواند ورود پیدا کند و ما نیز از آن حمایت خواهیم کرد تا سریع‌تر این موضوع پیگیری شود.

رئیس امور ساختارهای سازمانی و دولت الکترونیک سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: از بُعد آموزش الکترونیکی و حضوری اعلام عمومی می‌کنیم تا دستگاه‌های اجرایی مطلع شوند که جهاد دانشگاهی مجوز برگزاری این دوره‌ها را دارد و این قابلیت در آنها هست.

به گفته وی جهاد دانشگاهی پتانسیل منحصر به فردی در انجام کارها دارد و می‌تواند به عنوان متولی در این حوزه ورود پیدا کند ما نیز از همکاری این نهاد استقبال خواهیم کرد.

برچسب ها :