1441523827651_abdolvahed mirzazadeh-9.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه تهران با انتقاد از این که علم و دانش نتوانسته مانع نزاع بین مردم جهان شود، تاکید کرد: علم و دانش باید به عنوان دیپلماسی مورد استفاده قرار بگیرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار دانشگاهی ایسنا، دکتر محمود نیلی احمدآبادی در ششمین جشنواره بین‌المللی دانشگاه تهران که با حضور جمعی از مسؤلان و مقامات عالی رتبه کشوری و دانشگاهی و همچنین وزرا و رایزنان کشورهای خارجی دانشجویان و اساتید که در دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان این که برگزاری چنین جشنواره‌ای نشان دهنده صلح، دوستی و محبت است، افزود: وظیفه اصلی دانشگاه توسعه دانش و فناوری است و انتظار می‌رود به واسطه پیشرفت علم، مردم دنیا روزهای بهتری را تجربه کنند و رفاه آنها افزایش یابد اما اکنون شاهد این مساله هستیم که اختلاف بین فقیر و غنی بیشتر شده و علم و دانش نتوانسته مانع نزاع بین مردم شود. دلیل این امر شاید این است که علم و دانش تا کنون به عنوان دیپلماسی مورد استفاده قرار نگرفته است.

رییس دانشگاه تهران با اشاره به شعار ششمین جشنواره بین‌المللی این دانشگاه گفت: امسال شعال جشنواره بین‌المللی دانشگاه تهران رنگین کمان فرهنگ‌ها بوده و تم آن صلح و وحدت بین مردم دنیا است.

نیلی در ادامه اظهار کرد: بین‌المللی شدن آموزش عالی در کشور این فرصت را فراهم کرده است که دانشگاهیان دیپلماسی علمی جهان را گسترش دهند.

برچسب ها :