سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – هیئتی متشکل از اساتید و مدیران دانشگاه ساپینزا یکی از ارزشمندترین مراکز علمی اروپا و معتبرترین دانشگاه ایتالیا ضمن حضور در دانشگاه صنعتی شریف به بررسی راهکارهای مناسب برای گسترش تعاملات علمی با این دانشگاه پرداختند.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، در این بازدید والنته معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ساپینزا، اینتراورساتو مدیر دفتر کمک هزینه های تحصیلی – پژوهشی و کارلو چرتی رئیس دفتر فرهنگی سفارت ایتالیا در راس این هیات بودند.
هدف از حضور این هیات آشنایی با فعالیت های علمی پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف و بررسی راهکارهای مناسب همکاری میان دو دانشگاه بود.
بررسی راهکارهای مناسب برای برگزاری فرصت مطالعاتی اساتید و پژوهشگران دانشگاه، گسترش فعالیت های میان اساتید دانشکده های فیزیک دو دانشگاه، برگزاری دوره های مشترک برای دانشجویان دکتری از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.
در پایان این جلسه مقرر شد برای آغاز تعاملات میان دو دانشگاه، تفاهم نامه ای بر اساس نظرات دو دانشگاه آماده شود و در اسرع وقت به امضای طرفین برسد.
دانشگاه ساپینزا بزرگترین دانشگاه اروپا و قدیمی‌ترین دانشگاه شهر رم در ایتالیا است که در سال ۱۳۰۳ میلادی، تأسیس شده ‌است.
طبق رتبه‌بندی آکادمیک دانشگاه‌های جهان (ARWU) دانشگاه ساپینزا در میان ۳۰ دانشگاه برتر اروپا جای دارد.
از جمله فارغ ‌التحصیلان این دانشگاه می توان به بسیاری از برندگان جایزه نوبل، رئیس پارلمان اروپا، سران چندین کشور و دانشمندان و فضانوردان اشاره کرد.