کارگاه تخصصی مهدویت سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – کارگاه تخصصی مهدویت ویژه بانوان مبلغه و فرهیخته در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، این کارگاه تخصصی از سال گذشته به صورت هفتگی آغاز شده و جلسه پایانی آن در هفته آینده برگزار می شود.

شناخت و ضرورت توجه به مباحث مهدویت و بررسی شاخصه‌های قرآنی و روایی پیرامون آخرالزمان(عج) از محورهای این کارگاه آموزشی است.

مریم معین‌الاسلام، رئیس موسسه علمی فرهنگی زنان منتظر در یکی از این جلسات، خانواده را پایه و اساس شکل گیری هر تمدن دانست و تاکید کرد: خانواده سلول بنیادین شکل گیری تمدن مهدوی است، بنابراین معارضان جریان مهدویت یک جنگ بی امان را علیه خانواده به راه انداختند.

این استاد حوزه علمیه خواهران در بیان مولفه‌های خانواده مهدوی، اظهار کرد: خانه‌ای که نور قرآن و اهل بیت(ع) در آن روشن و محل رفت و آمد فرشتگان باشد، یک خانواده معنوی و مهدوی محسوب می شود.

معین‌الاسلام نقش بانوان را در تشکیل خانواده مهدوی، برجسته دانست و تربیت دینی فرزندان را مورد تاکید قرار داد و افزود: از بانوان شیعه انتظار می رود فرزندان خود را به گونه‌ای تربیت کنند که سربازان خوبی برای امام زمان(عج) باشند.