University_of_Lorestan.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه لرستان گفت: با همکاری پارک علم و فناوری اتاق فکر استانی در دانشگاه راه‌اندازی می‌شود.

دکتر خسرو عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، اظهار کرد: با هماهنگی دکتر آشنا، مشاور رئیس جمهور و دکتر هاشمی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم بنا شد که اتاق فکر در دانشگاه‌ها تشکیل شود. بر این اساس اتاق فکر استانی تشکیل و دبیرخانه آن در دانشگاه لرستان راه‌اندازی شد.

وی اظهار کرد: اگر اعتقاد داریم دانشگاه محور توسعه است پس نیاز است از جمع نخبگان استان در راستای شناسایی چالش‌ها و رفع آنها و در راه توسعه از آنان یاری بخواهیم و همچنین دست تعامل و نیاز به سوی منتخبان مردم در مجلس دراز کنیم.

وی تصریح کرد: منتخبان مردم در مجلس اتاق فکر استانی و جمع دانشگاهیان را بازوی تونمندی برای پیشبرد اهداف مقدس بدانند.

عزیزی بیان کرد: در اتاق فکر استان باید برای حل مشکل اشتغال ارائه طریق شده و مسائل و مشکلات لرستان به مجمع نمایندگان و مدیریت ارشد استان ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و کارآفرین پیش رویم چرا که امروز با خیل عظیمی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کم‌مهارت مواجه‌ایم و این یک ضعف است، افزود: اگر دانشگاه‌ها جهش نداشته باشند در ۵۰ سال آینده منقرض می‌شوند. باید به سمت دانشگاه‌های کارآفرین نسل سوم جهت تولید علم و فناوری و نهایتاً اشتغال و درآمد پیش رویم.

عزیزی با تاکید براینکه دانشگاه‌ها پیشگام حرکت به سمت همدلی، پیشرفت و توسعه هستند، اضافه کرد: در هشت سال قبل از دولت یازدهم توسعه کمی خوبی را در دانشگاه‌ها شاهد بودیم اما امروز سیاست وزارت علوم و به تبع آن دانشگاه لرستان این است که توسعه کمی را بر مبنای آمایش آموزش عالی قرار داده و کیفی‌سازی را هدف اصلی خود قرار داده‎ایم.

رییس دانشگاه لرستان تصریح کرد: رفتن به سمت دانشگاه کارآفرین و نسل سوم با چالش بزرگ کمبود اعتبارات مواجه است و در این زمینه توقع همکاری و کمک از مجمع نمایندگان را داریم.

وی گفت: در بحث دانشگاه نسل سوم در دانشگاه لرستان کاری انجام نشده است اما به سمت ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد پیش خواهیم رفت. همچنین اتاق رشد با هماهنگی پارک علم و فناوری را در استان راه‌اندازی خواهیم کرد.