سید مصباح عاملی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: هدایت دینی، هدایت سیاسی، خدمت اجتماعی و جهادی به مردم سه وظیفه اصلی طلاب است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مصباح عاملی در مراسم افتتاح ساختمان آموزشی، پژوهشی، اداری و کتابخانه مدرسه علمیه مهدیه تربت جام گفت: هدایت دینی بزرگ‌ترین مسئولیت طلاب و هر مسلمانی است که با اندازه خود فهم دین دارد و باید برای انجام این مسئولیت بزرگ، گام های مناسبی را بردارند.

وی با اشاره به شرایط فعلی جهان و فتنه‌های استکبار جهانی تصریح کرد: استکبار جهانی از اسلام ناب محمدی (ص) ضربه خورده است چراکه اسلام در مقابل یکه تازی آنها ایستاده است و این برای آنان سنگین آمده است.

مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه استکبار در برابر جریان حق توحیدی تمام نیروهای خود را در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی برای ضربه زدن به اسلام و نظام اسلامی به کار گرفته است، اظهار کرد: دشمن سعی دارد در متن زندگی مردم ورود پیدا کرده و اذهان جامعه را نسبت به انقلاب و اسلام بدبین کند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص مسئله نفوذ، مسئله نفوذ را مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مسئله کشور دانست و گفت: انقلابی ماندن حوزه های علمیه و حرکت طلاب، اساتید و مدارس علمیه در مسیر انقلاب لازم و ضروری است که باید این مسئله به خوبی تدریس، تفهیم و تبیین شود.

مصباح عاملی تاکید کرد: هدایت دینی مبتنی بر شناخت کامل از دین است که با تکیه بر اسلام ناب محمدی در دل و جان و فکر خودمان بارور می‌شود و باعث می‌شود تا دست رد بر هرگونه خط انحرافی از مسیر اسلام ناب بزنیم.

مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به خطرات فضای مجازی بیان داشت: امروز میلیون ها شیطنت و حرف و حدیث موافق با اسلام آمریکایی و شیعه و اهل سنت انگلیسی که دنیا را به ابتذال کشیده است در فضای مجازی پخش می شود که وظیفه همه طلاب و مبلغان دینی در مقابله با این تهاجمات، هدایت دینی جامعه به ویژه نسل جوان است.

حجت الاسلام مصباح عاملی با اشاره به سطحی نگری تحصیل در مراکز آموزشی گفت: در برخی موارد متاسفانه تحصیل به سمت سطحی نگری پیش می رود که باید برای عمق نگری در تحصیل برنامه ریزی شایسته ای انجام شود.

وی افزود: طلاب در هر مرحله و سطح که درس می خوانند، باید تعلم همراه با تفکر اجتهادی را پیشه خود سازند که اگر تحصیل دارای پشتوانه فکری و استدلال نباشد، هرگز ماندگار نخواهد شد.

در ادامه این مراسم، ساختمان آموزشی، پژوهشی، اداری و کتابخانه مدرسه علمیه مهدیه تربت جام با زیربنایی بالغ بر ۱۴۵۰ مترمربع در چهار طبقه و دارای بخش های مختلف از جمله کتابخانه تخصصی، واحد اداری، لابراتوار مجهز به ۱۰سیستم رایانه و ۱۴ کلاس درس توسط حجت الاسلام و المسلمین سید مصباح عاملی مدیر حوزه علمیه خراسان، افتتاح شد.

گفتنی است در این مدرسه ۱۵۰ طلبه در سطوح یک، دو و سفیران هدایت، مشغول به تحصیل هستند.