سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- رییس دانشگاه تهران با اشاره به حضور رییس جدید در سازمان صدا و سیما گفت: امیدوارم رسانه ملی بیش از گذشته به دستاوردهای علمی و دانشگاهی در دوران پسابرجام بپردازد.

پی اچ دی آزمون : محمود نیلی احمدآبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهار داشت: چون رسانه ملی در ایران انحصاری عمل می کند؛ لذا نقش بسیار تعیین کننده ای دارد.
وی گفت: صدا و سیما می تواند با ایجاد یک فضای امید و نشاط بین جوانان به سبب اینکه اکثریت دانشجویان مراکز علمی از این قشر هستند؛ موثر باشد.
رییس دانشگاه تهران افزود: همچنین صدا و سیما باید در دوران جدید ریاست این سازمان دغدغه های دانشگاه ها را مطرح کند.
وی تصریح کرد: توسعه علمی کشور، حضور دانشگاه ها در حل مسائل کشور و توسعه این سرزمین از جمله دغدغه های دانشگاه ها به شمار می رود.
نیلی احمدآبادی ادامه داد: مباحثی همچون افت کیفیت در حوزه آموزش عالی کشور که متاسفانه در سال های گذشته به دلیل افزایش بی رویه تعداد دانشجویان به وجود آمده است؛ از جمله دغدغه های جدی دانشگاه ها است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین معتقدم باید صدا وسیما در زمینه توسعه فعالیت های بین المللی که در دوران پسابرجام شاهد آن بوده ایم؛ گام های بیشتری بردارد.
رییس دانشگاه تهران اظهار کرد: حداقل ما پس از برجام در زمینه انتشار اخبار و اطلاعات در راستای افزایش همکاری های بین المللی دانشگاه های کشور با سایر مراکز علمی جهانی انعکاس مناسب و مطلوبی را شاهد نبودیم.
وی گفت: متاسفانه در صدا و سیما سعی نشد این دستاروردها باز شود و مخاطبان و شهروندان از اثرات مثبت برجام در دانشگاه ها آگاه شوند.
نیلی احمدآبادی افزود: رسانه ملی با اقداماتش می تواند به طرف های خارجی این اطمینان را بدهد که جمهوری اسلامی ایران دنبال توسعه روابط علمی، فرهنگی و دانشگاهی با نهادهای معتبر بین المللی است.
رییس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: به طور حتم این سیاست می تواند نقش بسزایی در توسعه روابط دانشگاهی کشور با سایر مراکز علمی ایفا کند.