1464080699111_2016-05-24_thumbekhtar-hava.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  محققان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد موفق به طراحی و ساخت دستگاه هشدار دهنده‌ علائم اخطاری در هوا به صورت دو بعدی شدند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، آرش احمدی‌نیا، دانشجوی کارشناسی ارشد واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در مورد این دستگاه که همزمان با چهارمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی در غرفه پژوهشی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از آن رونمایی شد، گفت: دستگاه هشداردهنده‌ علائم اخطاری در هوا بصورت دو بعدی برای نمایش کلمات هشداردهنده از جمله احتیاط، عبور، ایست و … طراحی شده که کلمات مورد نظر کاربر در هوا را بصورت دو بعدی نمایش می‌دهد.

وی افزود: نمایش کلمات با استفاده از فناوری “ال‌ای‌دی” و با خاموش و روشن شدن آنها طبق یک الگوریتم خاص و در کسری از زمان، ۲۵ فریم بر ثانیه صورت می گیرد. از آنجایی که چشم انسان توانایی تفکیک خاموش و روشن شدن ال‌ای‌دی‌ها را در این زمان ندارد، انسان این فرایند را بصورت پیوسته مشاهده می‌کند.

احمدی نیا تصریح کرد: از جمله کاربردهای این دستگاه می‌توان به اداره راهنمایی و رانندگی برای کنترل ترافیک و برقراری نظم در سطح شهر، سازمان‌های حفاظتی و انتظامی برای اعلام هشدار به افراد، ارگان‌های نظامی برای نمایش پیام به نیروها بدون ایجاد صدا و از راه دور، سازمان‌های آتش نشانی برای نمایش کدهای عملیاتی از مکان‌های سخت و پر ازدحام و بدون نیاز به انتشار صوت جهت اطلاع دادن به نیروهای دیگر اشاره کرد.