سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس پژوهشگاه نیرو گفت: نمایی از تدبیر در دانشگاه آزاد اسلامی بویژه در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد دیده می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس پژوهشی ایسنا، دکتر محمدصادق قاضی‌زاده در نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری با واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های علمی این واحد دانشگاهی اظهار کرد: حضور اساتید برجسته و دانشجویان تحصیلات تکمیلی بخصوص در زمینه‌های مورد نیاز این پژوهشکده، ما را برای همکاری هرچه بیشتر با واحد علوم و تحقیقات ترغیب کرد.

وی با اشاره به تأکید دکتر چیتچیان، وزیر نیرو بر ارتباط هرچه بیشتر با مراکز علمی بخصوص دانشگاه‌ها گفت: در وزارت نیرو فضای بسیار صمیمانه ای برای ارتباط و همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز علمی ایجاد شده است؛ زیرا که معتقدیم دانشگاه‌ها می توانند به گسترش، رونق و پیشرفت صنعت برق کمک شایانی کنند.

قاضی زاده با بیان اینکه نمایی از تدبیر در دانشگاه آزاد و واحد علوم و تحقیقات دیده می‌شود، افزود: در هر سازمان و نهادی که با برنامه ریزی و انگیزه، فعالیتی صورت گیرد بدون شک افق روشنی در پیش روی آن سازمان و نهاد خواهد بود. دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به مدیریت آن از این قاعده مستثنی نیست.

وی با بیان اینکه واحد علوم و تحقیقات توجه ویژه ای به بحث کیفیت دارد، تأکید کرد: پژوهشگاه نیرو علاقه‌مند است تا همکاری مناسبی با این واحد و بخصوص اعضای هیأت علمی و دانشجویان علاقه‌مند آن داشته باشد.

دکتر علی عباسپور، رییس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این واحد دانشگاهی با توجه به کمیت و کیفیت دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، از ظرفیت علمی بالایی برخوردار است، گفت: واحد علوم و تحقیقات می تواند همکاری‌های بسیار خوبی با پژوهشگاه نیرو که دارای تجهیزات و استاندارد بالایی است، داشته باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه واحد علوم و تحقیقات دانشگاهی جامع است، می تواند در زمینه های بسیاری با پژوهشگاه نیرو همکاری کند.

دکتر عباسپور به تفاهم نامه همکاری واحد علوم و تحقیقات با پژوهشگاه نیرو اشاره کرد و ادامه داد: این تفاهم نامه اولین قدم برای همکاری با پژوهشگاه نیرو است. امیدوارم این همکاریها روز به روز افزایش یافته تا با ارائه پژوهش‌ها و تحقیقات کاربردی گام‌های موثری در پیشرفت و ارتقای علمی هرچه بیشتر ایران اسلامی برداریم.

دکتر مجید عباسپور رئیس دانشکده محیط زیست و انرژی واحد علوم و تحقیقات نیز در این نشست با بیان اینکه اینگونه تفاهم نامه ها می تواند در کاربردی کردن طرحها و پژوهشها نقش مهمی را ایفا کند گفت: علاوه بر بحث مقاطع تحصیلات تکمیلی در این تفاهم نامه اساتیدی منتخب از سوی پژوهشگاه می توانند با ایده پردازی و فعالیت های پژوهشی کاربردی در وزارت نیرو فعالیت کنند.

بر اساس اعلام روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر مجید عمیدپور، رییس پژوهشکده انرژی و محیط زیست پژوهشگاه نیرو با بیان اینکه وزرات نیرو بدنبال ارتباط مناسب و مستمری با دانشگاه ها است، گفت: از نکات قابل توجه در این تفاهم نامه تخصیص کمک هزینه یکصد میلیون تومانی به اساتید و دانشجویانی است که در برنامه ای ۵ ساله به تحقیق و پژوهش های کاربردی می‌پردازند.

وی با بیان اینکه ۲۶ پژوهشکده در پژوهشگاه نیرو وجود دارد، تصریح کرد: پژوهشگاه نیرو در حوزه های مختلفی نظیر محیط زیست، انرژی های تجدیدپذیر، آب و … آمادگی هرگونه فعالیت علمی و تحقیقاتی را دارد.