1440921635650_635747440280466858_B.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مسائل اقتصادی بزرگترین مشکل فعلی کشور است و این ضعف جز از طریق تحقق اقتصاد مقاومتی برطرف نخواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر حمید میرزاده ضمن بیان این مطلب افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی نیز منوط به تحقق اقتصاد دانش بنیان است و همه دستگاه‌ها و به ویژه دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی به عنوان اصلی‌ترین خاستگاه‌های اقتصاد دانش بنیان در این زمینه وارد شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: سند مهم و راهبردی ” نقشه جامع علمی کشور” به عنوان نقشه راه حرکت بخش علم و فناوری در افق ۱۴۰۴، تعیین کننده اولویت‌های این بخش و راه رسیدن به این اولویت‌ها است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: به منظور تحقق اهداف این سند مهم باید تمام ظرفیت‌های بخش دولتی و خصوصی فعال شده و حرکت اقتصاد کشور از سمت خام فروشی و از دست دادن منابع به تولید دانش بنیان تغییر یابد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به اهمیت این موضوع طی ۲ سال گذشته با تاسیس مراکز رشد، طرح های شفا و راه اندازی شرکت های دانش بنیان توانسته بسیاری از محصولات دانش بنیان را تجاری سازی کرده و به بازار عرضه کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: تا زمانیکه مراکز رشد، پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان به طور همه جانبه حمایت نشوند، نمی توانیم به اهداف نقشه جامع علمی کشور برسیم .