1464089229963_491799-cassini.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  فضاپیمای کاسینی تصویر خیره‌کننده‌ای از زحل تهیه کرد که مانند آن را تاکنون مشاهده نکرده‌اید.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان و به نقل از زی نیوز، این فضاپیما در سال ۲۰۱۵ اغلب در سطح حلقه‌های زحل و اطراف خط استوا در حال چرخش بود.

طبق اعلام ناسا، این پرواز در ارتفاع کم ما را قادر به مشاهده قمرهای یخ‌‎زده این سیاره کرده است، اما هیچ‌گاه فرصت مشاهده منظره زاویه‌دار حلقه‌ها و قطب‌های سیاره را در اختیار نداشته‌ایم.

اما در اوایل سال ۲۰۱۶، این فضاپیما شروع به افزایش زوایه دورانی‌اش کرده و به منظور آماده سازی برای چرخش‌های نهایی ماموریتش در سال ۲۰۱۷ بر فراز قطب‌ها بالا رفته و بر روی آنها مسلط شده است.

کاسینی این تصویر را با استفاده از یک فیلتر طیفی دوربین زاویه باز در ۲۶ فوریه ۲۰۱۶ تهیه کرده است. این فیلتر طیفی ترجیحا طول موج‌های مادون قرمز نزدیک به مرکز ۷۵۲ نانومتر را عبور می‌دهد.

این منظره که از فاصله تقریبی ۱٫۷ میلیون مایلی (۲٫۸ کیلومتر) از زحل تهیه شده است، سمت روشن حلقه‌ها با ۱۶ درجه بالای سطح حلقه‌ها را به تصویر می‌کشد.

کاسینی سال ۲۰۰۴ به زحل رسیده و قرار است تا پایان دوره دوم ماموریتش تا سپتامبر ۲۰۱۷ اکتشافات هیجان‌انگیز جدیدی انجام دهد.