1428315066314_canvas4.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر کل امور فناوری وزارت نفت در بازدید از چهارمین نمایشگاه پژوهشی و فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بخش نوآوری و دستاوردهای علمی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی رهگذری است که بتوانیم به این موفقیت دست یابیم که تمام فناوری‌ها را در داخل کشور تولید کنیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، دکتر محمد ابراهیم شفیعی با بیان این مطلب که ارتباط جدی و تنگاتنگی بین دانشگاه و صنعت وجود دارد، افزود: ارتباط میان دانشگاه با صنعت و تولید محصولات دانش بنیان همواره یکی از پربحث ترین مباحثی است که مقام معظم رهبری در خصوص همکاری و هماهنگی آن توصیه و تاکید داشته اند.

مدیر کل امور فناوری وزارت نفت با تاکید بر فرهنگ سازی در این زمینه ادامه داد: همکاری و هماهنگی بین دانشگاه و صنعت نیاز به یک فرهنگ سازی عمیق دارد و در این راستا نیاز است تا علاوه بر دانشجویان، اساتید، کادر هیات علمی و… بتوانند با فرهنگ و آموزه هایی در خصوص صنعت داخلی بیشتر آشنا شوند و آن را گسترش دهند.

دکتر شفیعی با اشاره به اینکه بحث فناوری‌ مدت‌هاست در صنعت نفت جای خود را پیدا کرده است و در این زمینه اقدامات نوینی نیز صورت گرفته است، تصرح کرد: مقوله فناوری در صنعت نفت جایگاه ویژه ای دارد و با توجه به اینکه صنعت نفت یکی از بزرگترین و سودآورترین صنایع برای کشور است و در رتبه نخست قرار دارد، شاید بتوان گفت غیرقابل مقایسه با بقیه صنایع کشور است، از این رو باید پذیرفت که دانشگاه می تواند حلال بسیاری از مشکلات باشد.

مدیر کل امور فناوری صنعت نفت تاکید کرد: با وجود اینکه دانشگاه می تواند بسیاری از مشکلات را در زمینه فناوری حل کند و ارتباط خوبی با صنعت برقرار کند، این مهم با دو مولفه اساسی عمل و تداوم و پیگیری به نتیجه خواهد رسید.

شفیعی در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می‌ رسد با این تصمیمات بتوانیم در مقامی قرار بگیریم که دانشگاه در خدمت صنعت باشد و صنعت بتواند از توان بالقوه دانشگاه‌ها به خصوص برای دستیابی به فناوری‌های نوین، پیشرفته و … بهره‌مند شود.