سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران -ایرنا – رییس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: ائمه مساجد به سبب فراوانی مخاطب می توانند نقش تاثیرگذاری در افزایش فرهنگ کتاب و کتابخوانی ایفا کنند.

پی اچ دی آزمون : محمدعلی برخورداری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهار داشت: دلایل متعددی برای اندک بودن سرانه مطالعاتی در کشور وجود دارد.
وی گفت: بایستی فرهنگ کتاب و کتابخوانی تقویت شود، اما اینکه چه ارگان و نهادهایی در این زمینه باید مشارکت جدی داشته باشند؛ مهم است.
رییس دانشگاه علم و صنعت افزود: برای مردم عادی و شهروندان که بسترهایی برای افزایش فرهنگ کتاب و کتابخوانی ندارند؛ باید از همان دوران کودکی این امر نهادینه شود.
وی ادامه داد: باید تاثیرات مطالعه و کتابخوانی را به شیوه های مناسب و مطلوب به جامعه تزریق کنیم و بهترین زمان شروع آن هم از دوران خردسالی است.
برخورداری، با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش هم نقش زیادی در افزایش فرهنگ کتابخوانی دارد، یادآور شد: وزارتین آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش تاثیرگذار و بسزایی در افزایش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه دارند.
رییس دانشگاه علم و صنعت درمورد میزان مطالعه خود نیز گفت: کتاب های متعددی را خواندم اما آخرین کتابی را که در حال مطالعه هستم «چین چگونه سرمایه گذاری شد» است که به تاریخ و روند تحولات اقتصادی این کشور می پردازد.
فراهنگ**۹۱۸۷**۱۰۲۷