سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور عالی سازمان سنجش از ثبت نام ۲۱۸ هزار و ۴۴۳ داوطلب برای شرکت در آزمون کاردانی فنی و حرفه ای خبر داد.

 

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش وآموزش کشور در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: با توجه به اتمام مهلت ثبت نام آزمون کاردانی فنی و حرفه‌ای نظام جدید موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیردولتی کشور، تعداد ۲۱۸ هزار و ۴۴۳ داوطلب ثبت نام کرده‌اند.
وی افزود: آمار دقیق ثبت نام کنندگان در طی روزهای آتی اعلام می شود.
مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: ظرفیت پذیرش دانشجو در دوره‌های کاردانی فنی و حرفه‌ای موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی سال ۹۵، ۲۷۹ هزار و ۴۱۱ نفر است که از این تعداد ۱۷۷ هزار و ۳۸۲ ظرفیت مربوط به کدرشته محل‌های ۱۱ رشته امتحانی با آزمون و ۱۰۲ هزار و ۲۹ ظرفیت به کدرشته محل های ۳۱ رشته امتحانی دیگر اختصاص دارد که پذیرش در آن ها بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) انجام می شود.
توکلی یادآور شد: آزمون کاردانی دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی صبح روز جمعه ۲۲ مرداد ماه ۹۵ برگزار می شود و نتایج آن نیز دهه سوم شهریور به اطلاع داوطلبان می رسد.