سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- رییس دانشگاه تهران از تاسیس و راه اندازی انستیتو و دانشکده بین المللی آب با همکاری یونسکو، دانشگاه ihe delf کشور هلند و وزارت نیرو در این دانشگاه خبر داد.

پی اچ دی آزمون : محمود نیلی احمدآبادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهار داشت: هدف از تاسیس این دانشکده حول محور امور آموزشی و پژوهشی در حوزه آب بوده و در سطح بین المللی برگزار خواهد شد.
وی گفت: نظر به اهمیت و نقش حیاتی آب در زندگی بشر و حجم گسترده طرح ‌های عمرانی توسعه منابع آب کشور و با توجه به گستردگی علوم و فنون مرتبط با صنعت آب و جامعیت فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه تهران این انستیتو تاسیس می شود.
رییس دانشگاه تهران در ادامه افزود: مساله آب یک موضوع منطقه ای بوده و فراتر از جمهوری اسلامی ایران است.
وی خاطرنشان کرد: کارهای مقدماتی تاسیس دانشکده آب انجام شده و جانمایی نیز در این زمینه صورت گرفته است.
نیلی احمدآبادی ادامه داد: در آینده ای نزدیک مسوول این دانشکده نیز منصوب خواهد شد و فعالیت هایش را آغاز خواهد کرد.
وی یادآور شد: دانشگاه تهران از گذشته در موضوع آب فعال بوده و در این زمینه تاکنون اقدامات مناسب و مطلوبی داشته است.
نیلی احمدآبادی تصریح کرد: هدف اصلی این دانشکده، فراهم آوردن زمینه‌های لازم برای استفاده بهینه از مجموعه امکانات دانشگاه تهران در ارتباط با پاسخگویی به نیازهای تخصصی، آموزشی و پژوهشی صنعت آب و رشد و ارتقای توانمندی‌های دانشگاه در روند ایجاد اینگونه ارتباطات است.
دانشگاه صنعتی دلفت (به هلندی: Technische Universiteit Delft) بزرگترین دانشگاه صنعتی هلند بوده و بر اساس رتبه بندی تایمز یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا در زمینه تکنولوژی است.