1424505401380_161.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  با راه‌اندازی پایگاه اطلاعات دریایی ایران (imarine) به همت ستاد دانش بنیان دریایی معاونت علمی و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و انجمن مهندسی دریایی ایران، یکپارچه سازی اطلاعات دریا صورت گرفت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، بهنام رضایی دبیر کارگروه ترویج و آموزش ستاد دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد یک سایت جامع دریایی در کشور را لازم خواند و گفت: پایگاه اطلاعات دریایی ایران (imarine ) می‌تواند نقش صنعت دریا را پررنگ و فرهنگ دریایی ایرانیان را ارتقا دهد.

وی افزود: دغدغه ارتقاء نقش صنایع دریایی ایران در کشور و کشورهای منطقه و حتی سایر کشورهای دنیا از سالها پیش ایجاد شده است و وجود چنین سایتی می‌تواند جایگاه این صنعت مهم را بهبود بخشد.

رضایی با اشاره به موقعیت مناسب دریایی در ایران عنوان کرد: ایران با داشتن تقریبا ۵۸۰۰ کیلومتر ساحل در شمال و جنوب کشور و دسترسی به رودخانه‌ها و حوضچه‌های آبی، دارای ظرفیت‌های عظیمی در توسعه صنایع دریایی دارا است لذا گنجاندن تمامی این ظرفیت‌ها از منظر صنعتی، علمی، اقتصادی در یک پایگاه جامع دریایی برای استفاده عموم از اهداف ستاد دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راه اندازی این سایت بوده است.

دبیر کارگروه ترویج و آموزش ستاد دریایی معاونت علمی فناوری با اشاره به مهم­ترین اهداف راهبری این پایگاه اطلاع رسانی گفت: حرکت در سه حوزه تعاملی، جامع و کاربردی است لذا با این سه هدف راهبری می‌توان این پایگاه جامع را مناسب مدیران رده بالا و میانی، صاحبان صنعت و اقشار تحصیلکرده دانشگاهی و دانشجویان برشمرد.

وی همچنین گفت: پایگاه اطلاع رسانی محصولات و تجهیزات دریایی، پایگاه اطلاع رسانی مشاغل و فناوری های دریایی، تالار گفتمان دریایی و پایگاه اطلاعات شرکت‌ها، حمایت‌ها و مناقصات حوزه دریا همچنین پایگاه داده‌های دریایی و بانک‌های اطلاعاتی از جمله مهمترین سایت‌های تشکیل شده در این پایگاه راه اندازی شده است که می‌توان به آن اشاره کرد.