طبیعت پاییزی جنگل گلستان سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – نور – رئیس دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس تغییر دیدگاه درباره جنگلداری و مدیریت پویای جنگل را لازم دانست.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، علیرضا ریاحی بعدازظهر دوشنبه در کارگاه آموزشی بین‌المللی مدیریت پویای جنگل‌های طبیعی در دانشگاه تربیت مدرس نور گفت: نقش جنگل‌ها در آب‌وهوا، خاک روشن بوده و بعضی از کشورها از وضعیت جنگل استفاده بهینه دارند و برای بهترشان وضعیت اقتصادی مردم از جنگل بهره‌مند می‌شوند.

وی یکی از اهداف برگزاری این کارگاه را تغییر دیدگاه در جنگلداری عنوان کرد و افزود: در سال‌های اخیر درباره نحوه اداره جنگل‌های شمال کشور طرح تنفس جنگل را شاهد هستیم که از سوی سازمان محیط‌زیست، دانشگاه و … موردبررسی قرارگرفته است.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اعلام اینکه این دانشگاه نقش فعالی را در حوزه مدیریت جنگل دارد، افزود: امیدواریم در این کارگاه بتوانیم در مدیریت بهینه جنگل‌های کشور به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

اکبر نجفی دبیر کارگاه آموزشی بین‌المللی مدیریت پویای جنگل‌های طبیعی بابیان اینکه تبادل‌نظر و روابط دوجانبه در جنگلداری از اهداف این کارگاه بوده است، بیان کرد: امروز این کارگاه برگزارشده تا از تجربیات دیگران در جهت ارتقای سطح فکری خود استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: باید دانسته‌های خود را در راستای مدیریت جنگلداری ارتقا دهیم و به نحوه شایسته این همایش را برگزار کنیم.