سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: جامعه علمی و دانشگاهی باید زمینه های احیای تمدن عظیم ایرانی – اسلامی را فراهم سازد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد فرهادی به مناسبت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر پیام تبریکی صادر کرد.
در این پیام آمده است: افتخار دارم به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و به نمایندگی از جامعه علمی و دانشگاهی کشور سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر؛ روز مقاومت، ایثار و پیروزی را به ملت شریف ایران اسلامی و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس تبریک بگویم.
در ادامه آمده: بدون شک نظام آموزش عالی کشور و دانشگاه از دیر باز مسئولیت و رسالت سنگین تربیت نیروهای انسانی متخصص و متعهد را بر عهده داشته و در دوران هشت سال دفاع مقدس پایگاه مستحکمی برای ساماندهی نیروهای رزمی و بسیجی، تخصصی، پشتیبانی و آموزشی برای رزمندگان بوده است.
فرهادی در این پیام نوشته است: در این راستا جامعه علمی و دانشگاهی همگام با اقشار مختلف کشور از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با درک هوشمندانه، با مشارکت فعال و تأثیر گذار خود در اعتلای علمی و اقتدار ملی ایران اسلامی نقش آفرینی کرده و در دوران دفاع مقدس و پس آن نیز بالندگی، فخر و عزت این کشور را رقم زده است.
در ادامه آمده است: اینک که در آستانه سالروز فتح خرمشهر؛ روز مقاومت، ایثار و پیروزی قرار داریم، فرصت را مغتنم شمرده و از جامعه علمی و دانشگاهی انتظار دارم با شناخت مسائل و مشکلات متبلابه جامعه و با استفاده از روشهای مناسب علمی در توسعه همه جانبه و پایدار کشور همت گمارند و زمینه های احیای تمدن عظیم ایرانی – اسلامی و تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی را با ایجاد فرهنگ مقاومت و اقتصاد دانش بنیان فراهم آورند.
در خاتمه این پیام آمده است: امیدوارم با استعانت از الطافت الهی با الهام از فرهنگ شهادت و ایثار بتوانیم گامهای مؤثری برای ارتقای جایگاه علمی ایران اسلامی برداریم و در آینده ای نزدیک شاهد قرار گرفتن ایران عزیز در میان کشورهای برتر جهان از نظر علمی و فناوری و مرجعیت علمی کشور در منطقه باشیم.