سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا- دانشجویان مولف و مترجم تا اول شهریورماه سال جاری برای ارسال آثار خود به دبیرخانه بیست و سومین دوره کتاب سال دانشجویی فرصت دارند.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، بر اساس فراخوان بیست و سومین دوره کتاب سال دانشجویی، همزمانی دوره تحصیل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، امکان شرکت تمامی مقاطع تحصیلی، دارا بودن مشخصات عمومی کتاب برای اثر منتشر شده، انتشار کتاب در سال ۹۳ تا ۹۵ و ارسال دوجلد از کتاب به دبیرخانه، الزامی بودن ارسال کپی متن اصلی آثار ترجمه شده و نامحدود بودن ارسال تعداد عناوین و موضوعات، از شرایط ارائه اثر به دبیرخانه کتاب سال دانشجویی اعلام شده است.
متقاضیان همچنین باید بعد از تکمیل فرم ثبت‌نام از طریق سامانه اینترنتی به نشانی www.isba.ir اصل اثر را دو جلد از طریق پست ارسال کنند.
کتاب‌های الکترونیکی به شرط کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هولوگرام مجاز به شرکت در فرایند داوری است.
براساس این فراخوان از ناشرانی که بیشترین آثار را به دبیرخانه ارسال کرده باشند و جوان ‌ترین مولف و مترجم دانشجو تجلیل خواهد شد. اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، اشتغال و کار‌آفرینی موضوعات ویژه این دوره از جشنواره تعیین شده است. آثار تولید شده به زبان و خط فارسی از سوی دانشجویان دیگر کشور‌ها امسال نیز در فهرست آثار داوری قرار دارند.
علاقه‌مندان می‌توانند پس از ثبت‌نام از طریق سامانه اینترنتی، اصل اثر به همراه فرم ثبت‌نام اینترنتی را به نشانی پستی جشنواره در تهران،‌ خیابان انقلاب، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک ۷۲، صندوق پستی: ۱۱۶۳-۱۳۱۴۵ سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی ارسال کنند.
بیست و سومین دوره کتاب سال دانشجویی از سوی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی با حمایت موسسه خانه کتاب، دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مرکز اطلاع‌رسانی بازار کار جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.
این جشنواره هر ساله همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد نشاط علمی در مراکز علمی و دانشگاهی کشور، جلب همکاری و حمایت ناشران حوزه دانشگاهی ، به منظور چاپ آثار دانشجویی، تقویت بنیه علمی دانشجویان، با ارائه آثار مکتوب و حمایت از دانشجویان نوقلم برای تولید اندیشه‌های جدید برگزار می‌شود.