سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از بداخلاقی های رسانه ای در هتک حرمت استادان دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور انتقاد کرد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا، محمد فرهادی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ادعای برخی رسانه ها مبنی بر این که سرپرست مرکز بین المللی این وزارتخانه مشاور دفتر امنیتی آمریکا در دبی بود کذب محض است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: این گونه ادعاها صحت ندارد و یک اشتباه محض و غلط است.
وی گفت: متاسفانه در برخی رسانه ها این اشتباه نادرست درج شده بود که جرم دارد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: تصاویر منتشر شده هم مونتاژ بوده و همگی ساختگی است.
بر اساس این گزارش پیشتر نیز مدیرکل همکاری های بین المللی وزارت علوم در همین زمینه به خبرنگار ایرنا گفته بود: متاسفانه در جو بداخلاقی که در جامعه رواج پیدا کرده، تهمت هایی را علیه برخی اساتید دانشگاه شاهد هستیم که به هیچ وجه صحت ندارد.
وی اذعان کرد: بنده به عنوان مسئول همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم اعلام می کنم که تمام استعلام های مربوط به خانم دکتر سعیده لطفیان رییس مرکز مطالعات و همکاری های علمی و بین المللی انجام شده و این استعلام ها مجددا توسط نهادهای مربوطه تایید شده است.
مدیرکل همکاری های بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: خانم دکتر لطفیان ۲۵سال به عنوان استاد دانشگاه تهران و دانشکده حقوق و علوم سیاسی مشغول تحصیل و تدریس بوده و همواره یکی از زحمتکشان جامعه علمی کشور و حامیان و خادمان جدی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است.
وی ادامه داد: در طول ۲۵ سال اخیر حتی یک مورد علیه ایشان در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران به جز کار و تلاش مستمر علمی و تربیت نیروی انسانی متخصص گزارش نشده است.
سالار آملی خاطرنشان کرد: امیدواریم در پرتو مسیری که رهبر معظم انقلاب ترسیم کرده اند بتوانیم دیپلماسی علمی و فناوری را به پیش ببریم و بدیهی است که مراقب مسائل حاشیه ای خواهیم بود.
فرهادی در ادامه درمورد بازنگری رشته های تحصیلی گفت: تاکنون بیش از ۶۰۰ رشته تحصیلی در زمینه های مختلف همچون علوم پایه، کشاورزی و علوم انسانی بازنگری شده است.
وی گفت: این بازنگری ها به ویژه مربوط به دروسی است که از سرفصل های آنها بیش از ۱۰ سال گذشته است.
فرهادی خاطرنشان کرد: در بازنگری رشته های تحصیلی دانشگاهی سعی شده بیشتر به زمینه های عملی توجه شود.