سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با پروفسور زبنا خان شینوواری رییس فرهنگستان علوم پاکستان و برنده چهارمین دوره اخلاق در علم ابن سینا یونسکو ۲۰۱۵ در باره گسترش همکاری های دو بخش دیدار کرد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی ایرنا، زبتا خان شینوواری دانشمند پاکستانی در حوزه اخلاق در علم و آموزش برنده چهارمین دوره جایزه بین المللی اخلاق در علم ابن سینا شده است.
این جایز که شامل تقدیرنامه یونسکو و مدال طلا مزین به تصویر ابن سینا و مبلغ ۱۰ هزار دلار آمریکا است در تاریخ ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۱۵ (۸ مهر ۱۳۹۴) در مقر یونسکو در پاریس طی مراسمی با حضور مدیر کل یونسکو، اعضای کمیته بین المللی تخصصی اخلاق زیستی و اخلاق در علم و فناوری اهدا شد.
پروفسور زبتا خان شنوواری رییس فرهگستان علوم پاکستان و رییس دپارتمان بیوتکنولوژی دانشگاه اسلام آباد و متخصص در حوزه کشاورزی و گیاه شناسی است.
این جایزه به دلیل تلاش های بی وقفه پروفسور شینوواری در حوزوه مدیریت، پژوهش های مربوط در آموزش اخلاق در سطوح ملی، منطقه ای و بین المللی به وی اهدا شده است.
جایزه بین المللی ابن سینا که متولی آن جمهوری اسلامی ایران است به یاد بود آثار ارزشمند و گوهر بار ابوعلی سینا دانشمند و فیلسوف که شهرت جهانی در حوزه پزشکی، فلسفه و اخلاق دارد طراحی شده و هدف اصلی آن پیشبرد و توجه به ارزش های اخلاقی در مطالعات علمی و پژوهشی است.
بر اساس این گزارش، جایزه اخلاق در علم ابن سینا از سال ۲۰۰۲ میلادی در یونسکو پایه گذاری شده؛ این جایزه هر دوسال یکبار به افراد و گروه هایی که تحقیقات و فعالیت های شاخص و برجسته ای در زمینه اخلاق علمی و فناوری انجام داده باشند اعطا می شود.
پیشتر پروفسور مارگارت سامرویل از کانادا در سال ۱۳۸۳، پروفسور عبدالله دار از دانشگاه تورنتو در سال ۱۳۸۵، پرفسور رنسون کیو از کشور چین در سال ۱۳۸۸ جایزه ابن سینا را دریافت کرده اند.