همایش «حوزه انقلابی، بیم ها و امیدها» سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قم – همایش «حوزه انقلابی، بیم ها و امیدها» با حضور آیت الله نوری همدانی، سردار قاسم سلیمانی و جمعی از اساتید حوزه علمیه در قم برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی قبل از ظهر دوشنبه در همایش «حوزه انقلابی، بیم‌ها و امیدها» که با حضور آیت الله العظمی نوری همدانی از مراجع تقلید، سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و جمعی از اساتید حوزه علمیه در مدرسه دارالشفاء قم برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به اینکه قوای سه گانه و مسئولان نظام باید بدانند که مشروعیت فعالیت‌هایشان در رضایت ولی فقیه است، گفت: ولی فقیه امروز ما آیت الله خامنه‌ای است و مسئولان باید بدانند که هر گونه قرارداد و تصرف و قانونی خارج از اراده رهبر انقلاب باشد اقدامی طاغوتی است.

آیت الله محسن اراکی در ادامه با اشاره به قیام سید الشهداء عنوان کرد: بعد از رسول اکرم جریانی ضد انقلاب در جامعه رخ داده بود که موجب شد تا دستاوردهای جامعه در خطر باشد و بر این اساس قیام حسینی برای دستیابی به دست آوردهای مجدد رخ داد.

وی با بیان اینکه این قیام انقلابی در نتیجه باید به دست امام عصر(عج) برسد، افزود: جامعه اسلامی باید برای قیام امام عصر(عج) آماده شود تا بتوان قیام امام حسین(ع) را به قیام حضرت مهدی(عج) متصل کند.

استاد حوزه علمیه قم در ادامه، انقلاب اسلامی توسط امام خمینی(ره) را نیز تداوم قیام امام حسین(ع) عنوان و بیان داشت: اختیارات ولی فقیه اختیارات امام زمان(ع) و اطاعت از وی اطاعت از ولی عصر(عج) است.

وی در ادامه به معنای انقلابی بودن اشاره و بیان کرد: انقلابی بودن به معنای تلاش برای ساختن جامعه است که همه شئونات آن مبتنی بر ولایت خدا، پیامبر، امام زمان (عج) و ولی فقیه باشد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی همچنین ضمن تأکید بر اینکه حوزه باید در عرصه‌های مختلف انقلاب پیشتاز باشد، بیان داشت: حوزه‌ انقلابی، حوزه‌ای است که با نیازهای انقلاب پیش برود و در نبرد با طاغوت پیشتاز باشد.

وی در ادامه ابراز کرد: حوزه در راستای اجرای وظایف انقلابی خود باید دستاورد خون شهدای کربلا و انقلاب را پاس بدارد و در حفظ آن کوشا باشد.