سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: تعداد ۴۰ تن از شهدای مدافع حرم در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل بودند.

 

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ هاشمی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد در همایش بزرگداشت شهدای مدافع حرم این دانشگاه که در واحد علوم تحقیقات برگزار شد درباره برنامه‌های این معاونت برای بزرگداشت شهدای مدافع حرم گفت: در دوره ریاست جدید با توجه به تحولات متفاوتی که رخ داده توجه ویژه‌ای به فعالیت فرهنگی در ارتباط با شهدا صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: تاکنون ۴۰ تن از دانشجویان واحدهای مختلف دانشگاه آزاد در دفاع از حرم اهل بیت به شهادت رسیدند.
هاشمی با بیان این که ۲۰۰ تن از دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستند، ادامه داد: ۲ هزار و ۷۰۰ نفر از  کارکنان و ۵۶۰ نفر از اعضای هیأت علمی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
معاون فرهنگی دانشجویی افزود: در سال‌های گذشته نیز همایش‌های مناسبتی و پژوهشی برای بزرگداشت این شهدا در واحدهای مختلف سراسر کشور برگزار شده است.
هاشمی یادآور شد‌: اولین دانشگاهی که درس دفاع مقدس را برای تداوم فرهنگ دفاع از کشور مطرح کرد، دانشگاه آزاد بود که امروزه سابقه طولانی در این ارتباط دارد.
وی تاکید کرد: دفاع از مرزهای انقلاب تنها به داخل کشور ختم نمی‌شود و بر همین اساس باید برنامه‌های فرهنگی وسعت بیشتری پیدا کند.