777-72.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی امیدیه، برنامه‌های حمایتی این دانشگاه از فعالیت‌های پژوهشی اعضای هیأت‌ علمی را تشریح کرد.

دکتر اسداله جوع‌عطا گفت‌وگو با خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، درباره برنامه‌های حمایتی دانشگاه آزاد امیدیه از فعالیت‌های پژوهشی اعضای هیأت‌ علمی اظهار کرد: در راستای حمایت از کارهای پژوهشی دستگاه‌ها و امکانات آزمایشگاهی دانشگاه با توجه به ارزش پروژه مربوطه با هزینه کمتر یا به‌ صورت رایگان در اختیار اعضای هیأت‌ علمی دانشگاه قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: اعضای هیأت‌ علمی می‌توانند در مورد طرح پژوهشی خود به‌ صورت رایگان مشاوره حقوقی دریافت کنند همچنین در خصوص پروژه‌های پژوهشی درون‌ دانشگاهی که اعضای هیأت‌ علمی تنها می‌توانند یک یا ۲ مورد در سال انجام دهند با توجه به اهمیت پروژه‌هایی اجرا شده توسط آن عضو هیأت‌ علمی و درآمدی که از طریق پروژه‌های برون‌ دانشگاهی داشته است، می‌تواند تعداد پروژه درون‌دانشگاهی بیشتری بر عهده بگیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی امیدیه گفت: انجام فعالیت‌های پژوهشی برون‌دانشگاهی باعث ارتقا رتبه پژوهشی اعضای هیأت‌ علمی نیز می‌شود و بورسیه تحصیلی نیز برای ادامه تحصیل آنها در مقطع دکتری در نظر گرفته شده که در صورت ادامه تحصیل در این مقطع تا سقف ۵۰ درصد از شهریه‌های تحصیل آن‌ها از سوی دانشگاه پرداخت می‌شود.

جوع‌عطا خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌هایی با برخی سازمان‌ها مانند شرکت ملی حفاری، شرکت پترو پژوهش اهواز، اداره پست شهرستان و…. امضا شده تا بخشی از پروژه‌های آن‌ها توسط اعضای هیأت‌ علمی دانشگاه انجام شود. همچنین در خصوص طرح‌های پژوهشی برون‌ دانشگاهی اعضای هیأت‌ علمی حدود ۱۰ تا ۳۰ درصد از مبلغ پروژه به دانشگاه تعلق می‌گیرد و باقی آن برای فرد در نظر گرفته می‌شود.