سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ساعت ۲۴ امشب (سوم خرداد ماه) آخرین مهلت ثبت نام در دوره‌های کاردانی فنی و حرفه‌ای است و داوطلبان تا این زمان فرصت دارند نسبت به ثبت نام و ویرایش اطلاعات اقدام کنند.

پی اچ دی آزمون : حسین توکلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۲۰۴ هزار و ۲۵۶ نفر در دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی ثبت نام کرده اند.
وی گفت: ظرفیت جدیدی برای دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی اعلام شده است که با مجموع ظرفیت ها حدود ۲۸۰ هزار نفر در این دوره ها پذیرفته می شوند.
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: آن دسته از داوطلبانی که تاکنون برای ثبت نام اقدام نکرده اند می توانند در این مهلت با مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطالعه اطلاعیه ها و اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: اطلاعات ثبت نامی داوطلبانی که پیش از این ثبت نام کرده اند نیز بر روی سایت سنجش قرار دارد و این داوطلبان می توانند با مطالعه اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام و افزایش ظرفیت نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند.
توکلی یادآور شد: پذیرش در ۱۱ کد رشته محل‌های این دوره با آزمون و در ۳۱ کد رشته محل‌های این دوره بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد.
وی افزود: آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی برای رشته های با آزمون در صبح روز جمعه ۲۲ مرداد ماه برگزار می شود و نتیجه آن دهه آخر شهریور ماه اعلام می شود.