آیت الله حسینی بوشهری سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر حوزه‌های علمیه کشور سطح بندی ورودی‌های حوزه‌های علمیه را یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های برنامه جدید آموزشی سطح یک حوزه برشمرد.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در گفتگو با خبرنگار مهر به جزئیات برنامه جدید آموزش سطح یک حوزه اشاره کرد و گفت: این برنامه در سال تحصیلی جاری در ۱۲ مدرسه علمیه به اجرا در آمده و برنامه ریزی شده که در سال تحصیلی آینده علاوه بر این مدارس، در ۱۰۰ مدرسه علمیه دیگر نیز اجرایی شود.

وی تاکید کرد: برنامه جدید آموزش سطح یک امتیازاتی نسبت به برنامه فعلی دارد که ارزش‌گذاری به مسائل قرآنی یکی از این ویژگی‌هاست.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور سطح بندی ورودی‌های حوزه را یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های برنامه جدید بیان کرد و گفت: در برنامه آموزشی فعلی، ورودی‌های حوزه علمیه که در میان آنها تحصیلکردگان دانشگاهی و غیر دانشگاهی وجود دارند، مشترک است در حالی که نمی‌شود همه این افراد را در یک کلاس آموزش داد، بنابراین در برنامه جدید آموزشی، این طلاب از هم تفکیک می‌شوند.

آیت‌الله حسینی بوشهری گفت: برای ورودی‌های جدید متناسب با سطح سواد آنها، متون آموزشی تدوین شده است.

به گفته وی، برنامه‌های حدیثی در نظام آموزشی کنونی آن گونه که باید پررنگ نیست و در برنامه جدید به این مقوله نگاه ویژه‌ای شده است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور از استادان سطح یک حوزه خواست که اشکال احتمالی این طرح را به مدیریت حوزه و دست اندرکاران امور آموزش طلاب انتقال دهند.

آیت‌الله حسینی بوشهری تاکید کرد: معتقد نیستیم که برنامه ای که اجرا می‌شود صد در صد بی‌نقص است، بنابراین نقطه نظرات استادان حوزه می‌تواند کمک خوبی به اجرای صحیح این طرح باشد.