1461643337212_127545.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس بنیاد نخبگان لرستان با بیان اینکه اولین رویداد حوزه کارآفرینی در استان برگزار می‌شود، گفت: تاکنون ۱۵۰ نفر از سراسر کشور برای شرکت در این رویداد ثبت‎نام کردند.

دکتر حمزه امیری در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با اشاره به برگزاری نخستین رویداد استارتاپ سی تی (شهر الکترونیک) در لرستان، اظهار کرد: این مهم اولین رویداد در حوزه کارآفرینی است که در دانشگاه لرستان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: استارتاپ سی تی رویداد کارآفرینی کوتاه مدتی است که خلاقان، صاحبان ایده و تمام کارآفرینان در سراسر دنیا آن را برگزار می‌کنند تا در مدت کوتاهی ایده به محصول تبدیل شود. طول این زمان ۵۴ ساعت است و تیم‌ها تشکیل می‌شوند تا یک ایده مطرح و به محصول تبدیل شود.

امیری اضافه کرد: استارت آپ سی تی با همکاری بنیاد نخبگان لرستان، دانشگاه لرستان و پارک علم و فناوری لرستان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه داورانی از مراکز علمی معتبر تهران کار داوری رویداد اسپارتاپ لرستان را انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: کل استارتاپ‌هایی که در کشور برگزار می‌شوند باید از مرکز شتاب‌دهی نوآوری وابسته به معاونت علمی ریاست جمهوری مجوز کسب کنند که مجوز برگزاری این رویداد نیز در لرستان در چند ماه اخیر اخذ شده است.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان با بیان اینکه نرم شرکت کنندگان استارتاپ بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر است، یادآور شد: تاکنون ۱۵۰ نفر از سراسر کشور برای شرکت در این رویداد ثبت‎نام کردند.

امیری با اشاره به اینکه در پایان برگزاری این رویداد به سه طرح برگزیده و مورد تایید هیات داوران جوایزی اهدا می‌شود، تصریح کرد: به نفر اول ۱٫۵ میلیون تومان، نفر دوم ۷۰۰ هزار تومان و نفر سوم ۵۰۰ هزار تومان اهدا می‌شود.

وی گفت: چنانچه افراد برگزیده بخواهند شرکت‌های نوپای دانش ‎بنیان تاسیس کنند می‌توانند از حمایت پارک علم و فناوری برخوردار شوند.

برچسب ها :