7074.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون دانشجویی دانشگاه لرستان گفت: میانگین تعداد دانشجو به اتاق در خوابگاه‌های این دانشگاه بین ۴ تا ۶ نفر است.

دکتر حجت‌الله یونسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه لرستان،با اشاره به اقدامات دانشگاه لرستان برای تجهیز خوابگاه‌ها اظهار داشت: برای اولین بار دستگاه حضور و غیاب الکترونیکی در خوابگاه‌های دانشگاه لرستان نصب می‌شود و اولیاء دانشجو از طریق سیستم پیامکی و استفاده از این دستگاه از ورود و خروج فرزند خود مطلع می‌شوند.

یونسی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۹ خوابگاه پسرانه و دخترانه در دانشگاه وجود دارد، بیان کرد: تعداد کمی از دانشجویان در خوابگاه‌های خودگردان مستقر هستند.

معاون دانشجویی دانشگاه لرستان با تأکید بر اینکه هم‌اکنون بسته به مساحت در هراتاق خوابگاه بین ۴ تا ۶ نفر اسکان دارند، افزود: میانگین کشوری تعداد دانشجو به اتاق ۴ تا ۵ نفر و این در حالیست است که در برخی از اتاق‌های خوابگاه‌های دانشگاه ۳ نفر مستقر هستند.همچنین اتاق‌هایی که به دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکتری داده شده است بین ۳ تا ۴ نفر هستند.

یونسی با اشاره به اینکه به منظور تجهیز خوابگاه‌ها، ۵۰۰ تخته فرش با آرم دانشگاه خریداری شده است، بیان کرد: برای این مهم ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی گفت: همچنین خوابگاه‌های سایت کمالوند با تخصیص ۱۳۰ میلیون تومان اعتبار، به پیشرفته‌ترین مودم‌ها تجهیز شدند.