davoud ghahrdar (30 of 33)-1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  یک دانشجوی فعال در عرصه فرهنگی دانشگاه زنجان گفت: به طور کلی با استفاده از فرصت مناسبت‌های دینی و مذهبی در برگزاری برنامه‌های مرتبط با ایجاد زمینه مشارکت دانشجویان می‌توان گام مهمی در زمینه دانش‌افزایی و ایجاد بصیرت‌افزایی در بین این قشر برداشت.

سروش زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: به عنوان نمونه برگزاری نمایشگاه‌های کتاب که به صورت مناسبتی و با تخفیف برگزار می‌شود فرصت خوبی برای معرفی عناوین مفید در موضوعات مختلف و تشویق دانشجویان به مطالعه است.

وی، معرفی کتاب‌هایی با درون‌مایه دینی و مذهبی را یکی از اقدامات موثر در زمینه فرهنگ‌سازی در راستای مطالعه در متون دینی و نهادینه کردن آن در بین دانشجویان عنوان کرد و گفت: وجود یک مرجع مورد اعتماد که بتواند عناوین مفید را به دانشجویان معرفی کند می‌تواند فرصت انتخاب کتاب‌های خوب را به دانشجویان بدهد و در زمان انتخاب و مطالعه منابع مفید، جوانان را کمک کند.

مسئول هیئت محبان اهل‌بیت (ع) دانشگاه زنجان تصریح کرد: این هیئت در مناسبت‌های مختلف مذهبی اقدام به برپایی نمایشگاه‌های مناسبتی با هدف افزایش دانش دینی دانشجویان می‌کند که در گرامی‌داشت نیمه شعبان امسال، نمایشگاه کتابی با امکان عرضه کتب با تخفیف ۳۵ درصدی در میدان شهدای دانشگاه زنجان برپا کرد.

زارعی با بیان اینکه این نمایشگاه تا امروز(دوشنبه سوم خرداد ماه) برقرار است،خاطرنشان کرد: در حدود ۳۰۰ عنوان کتاب با موضوعات دینی به‌ویژه مهدویت در این نمایشگاه جهت عرضه وجود دارد و دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند تا ساعت ۹ امشب با حضور در محل این نمایشگاه علاوه بر بازدید و خرید کتاب، در گفتمان مهدویت شرکت کرده و با ارائه دیدگاه و نقطه‌نظرات خود، سخنران این گفتمان باشند.