سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – وزیر علوم،تحقیقات وفناوری از ارائه دستعور العمل اسلامی کردن دانشگاه ها خبر داد.

محمد فرهادی وزیر علوم،تحقیقات و فناوری در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: وحدت حوزه و دانشگاه و همچنین اسلامی شدن دانشگاه‌ها از آرمان‌ها و اهداف رهبران ایران در احیا کردن دین در حوزه اندیشه ورزی و علم و آموزش، از بدو تولد جمهوری اسلامی تاکنون، بوده است.
وی ادامه داد: یک بررسی جامعی هم که سال گذشته داشتیم عمدتا مسائل عقیدتی یا انجام فرایض مذهبی در دانشگاهها بوده، و چند دستور العمل را برای عملیاتی شدن این طرح به دانشگاهها ارائه کردیم .
وزیر علوم،تحقیقات و فناوری ادامه داد: اسلامی کردن دانشگاه‌ها در عمل اهداف دیگری نیز دارد که در این میان سه هدف بیشتر مدنظر برنامه ریزان است؛ تغییر روابط و ظواهر بر اساس احکام شرع، تبلیغ و ترویج اندیشه ارتباط علم و دین و از همه مهمتر تغییر بنیادین در محتوا و چگونگی ارائه علوم انسانی در دانشگاه‌ها.
فرهادی اضافه کرد: باید به طرح اسلامی کردن دانشگاه‌ها نگاهی نظام‌‌مند داشت، این مسئله با شعار دادن حل نمی‌شود؛ بلکه اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها و محتوای کتب درسی باید مورد بررسی قرار گیرند.
وی یادآور شد:در حال حاضر باید دغدغه جامعه دانشگاهی باور پذیری طرح اسلامی کردن دانشگاه ها باشد ، دراین راستا امیدواریم با برنامه ریزی شورای عالی انقلاب ، بازسازی و تحول اساسی در سر فصل های کتب درسی صورت گیرد.
وزیر علوم در پایان خاطر نشان کرد: محیط دانشگاه‌ها بسیار مهم است و در محیط دانشگاه‌ها اساتید باید روحیه و فرهنگ اسلامی را ترویج دهند .