1463405611882_satarijahad_52845.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برگزاری جلسات مذاکره با هیات‌های خارجی گفت: موضوع این نشست‌ها ایجاد پارک‌های علم و فناوری مشترک و همکاری مشترک با طرف‌های خارجی است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار علمی ایسنا، دکتر سورنا ستاری در مراسم افتتاح پنجمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری با تاکید بر این که اینوتکس ۲۰۱۶ نسبت به سایر نمایشگاه‌های اینوتکس تفاوت‌های زیادی دارد، افزود: در این دوره غرفه‌های شرکتهای خارجی دو برابر شده است که این از نکات حائز اهمیت در پس از برجام به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر این که بر این اساس باید آینده کشور به گونه‌ دیگری برنامه‌ریزی شود، خاطرنشان کرد: آینده کشور خام‌فروشی نیست و باید به دنبال نهادینه کردن تفکر اقتصاد دانش بنیان باشیم.

ستاری با اشاره به رتبه اول ایران از لحاظ منابع نفت و گاز در دنیا ادامه داد: این رتبه به معنای خام‌فروشی نیست و باید دیدگاه جدید اقتصاد دانش بنیان در جامعه حاکم شود.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به پتانسیل‌های کشور در زمینه نیروهای انسانی خاطرنشان کرد: پتانسیل‌های زیادی در کشور وجود دارد از این رو در آینده باید زمینه‌ فعالیت بیشتر شرکت‌های دانش بنیان داخلی فراهم شود تا آنها بتوانند با شرکتهای دانش بنیان خارجی وارد همکاری‌های جدی شوند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین به برگزاری جلسات مشترک با هیات‌های خارجی اشاره کرد و گفت: در این نشست‌ها موضوع ایجاد پارک‌های فناوری مشترک به طور جدی پیگیری می‌شود. این امر می‌تواند زمینه همکاری بیشتر را در حوزه علم و فناوری و تبادل تکنولوژی فراهم کند.

ستاری با تاکید بر این که دیگر باید فراموش کنیم که ایران مصرف کننده کالاهای خارجی است، ادامه داد: بازار ایران متعلق به کشورهای خارجی است که در حوزه فناوری با طرف‌های ایرانی همکاری داشته باشند.

ستاری شرط همکاری ایران با شرکتهای خارجی را ایجاد شرکتهای مشترک و تدوین مکانیزم‌های برد برد ذکر کرد و یادآور شد: ایران وارد کننده کالاهای خارجی نیست و ما باید از بازارهای بین‌المللی در جهت انتقال فناوری به کشور استفاده کنیم.