1463903483116_eight_col_balloon_one.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  ناسا به تازگی برای انجام تحقیقات علمی نزدیک فضا یک بالون سوپر فشار را از فرودگاه واناکا در نیوزلند به هوا فرستاد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان و به نقل از زی نیوز، ناسا در بیانیه‌ای اظهار کرد: ممکن است این بالون در طول سفرش و به خصوص هنگام طلوع و غروب خورشید برای ساکنان عرض جغرافیایی میانی نیمکره جنوبی از جمله آرژانتین و آفریقای جنوبی قابل مشاهده باشد.

این گروه پس از پنج بار تلاش در نهایت روز سه‌شنبه موفق به پرتاب این بالون علمی شدند. تلاش‌های قبلی به علت مساعد نبودن شرایط آب‌وهوایی با شکست روبرو شده بود.

ناسا اعلام کرد: هدف از این پرواز آزمایش و تایید فناوری بالون سوپر فشار و پرواز بلندمدت آن در عرض جغرافیایی میانی بود.

این گروه انتظار دارند این بالون بیش از ۱۰۰ روز در هوا به پرواز خود ادامه دهد. رکورد قبلی ناسا در این مورد ۵۴ روز بوده است.

جوامع مهندسی و علمی معتقدند پرواز بلندمدت این گونه بالون‌ها در ارتفاع ثابت نقش مهمی در فراهم آوردن دسترسی ارزان به محیط‌زیست نزدیک فضا برای تکنولوژی و علوم دارد.

طبق برآوردهای ناسا سفر این بالون به دور زمین بسته به سرعت بادهای لایه استراتوسفر و در عرض جغرافیایی میانی از یک تا سه هفته به طول می‌انجامد.

برچسب ها : , ,