1463898936935_ProteinStructure.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  IBM با همکاری موسسه بیومهندسی و نانوتکنولوژی(IBN) در سنگاپور ماکرومولکولی(macromolecule) ایجاد کرده‌اند که ویروس‌های مرگبار را در سراسر جهان از بین می‌برد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان و به نقل از ساینس ریپورت، ویروس‌هایی همچون ابولا، زیکا و یا حتی ویروس‌های آنفلوانزا مشکلات زیادی در سراسر جهان ایجاد کرده‌اند، اما گروهی از محققان IBM و IBN با ماکرومولکول روشی برای تهدید ویروس‌ها و پیشگیری از سرایت به بشر ارائه داده‌اند.

سرپرست این تحقیق جیمز هیدریک از مرکز تحقیق آلمادن IBM و مرکز تحقیق سن‌خوزه کالیفرنیا اظهار کرد: ماکرومولکول با روشی غیرمعمول از بشر در برابر ویروس‌ها حمایت خواهد کرد.

در این تحقیق محققان ویروس‌های RNA و DNA را به دلیل تفاوت با دیگر ویروس‌ها در نظر نگرفتند و بر گلیکوپروتئین توجه کردند. تمامی ویروس‌ها به آن متصل شده و به سلول‌های بدن حمله و انسان را بیمار می‌کنند.

ماکرومولکول از عوامل کلیدی در مبارزه با ویروس‌هاست. اول اینکه قادر به جذب ویروس‌ها به سمت خود با استفاده از نیروی الکترواستاتیک بوده و مانع اتصال به سلول‌های سالم می‌شود. بعد از آن میزان اسیدیته ویروس را خنثی و از تکثیر آن پیشگیری می‌کند. البته سرعت ماکرومولکول بیشتر از ویروس‌هاست.

بر اساس اظهارات شرکت Fast ماکرومولکول توسط رایانه طراحی شده و در آزمایشگاه در مبارزه با ابولا، تب دنگی، ماربورگ، آنفلوانزا، چیکونگونیا، انترو۷۱ و هرپس سیمپلکس موفق بوده است.

با این وجود محققان با بیان اینکه ماکرومولکول به زودی در دسترس نخواهد بود اظهار کردند: امیدواریم ورود این ابرمولکول به بازار سه تا پنج سال آینده محقق شود.