سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – وزیر علوم گفت: مراکز تحقیقاتی سلول‌های بنیادی در ترمیم استخوان‌های بدن پیشرفت بسیار چشمگیری داشته‌اند و یکی از اقدامات وزارت علوم توسعه این شرکت‌ها و حمایت‌های همه جانبه مالی و پژوهشی از نخبگان پژوهشگر است.

 

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد فرهادی وزیر علوم در حاشیه اختتامیه جشنواره کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی با اشاره به شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: مراکز تحقیقاتی و پژوهشی سلول‌های بازساختی در کشور بسیار فعال بوده به طوری که هم اکنون ۵۰ شرکت در حال پژوهش و تحقیق هستند.
وی بیان کرد: مراکز تحقیقاتی سلول‌های بنیادی در ترمیم استخوان‌های بدن پیشرفت بسیار چشمگیری داشته‌اند و یکی از اقدامات وزارت علوم توسعه این شرکت‌ها و حمایت‌های همه جانبه مالی و پژوهشی از نخبگان پژوهشگر است.

توسعه تجاری‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان

در ادامه سورنا ستاری در حاشیه اختتامیه جشنواره کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی در جمع خبرنگاران گفت: توسعه تجاری سازی شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از برنامه‌های جدی این معاونت محسوب می‌شود و در کشور علاوه بر ۵۰ شرکت دانش‌بنیان ۲ هزار و ۳۰۰ شرکت دیگر در حال اخذ مجوزهای لازم هستند که من امیدوارم در سال ۹۵ این امر افزایش یابد.

وی گفت: برای توسعه هر چه بیشتر تجاری‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان قراردادهایی با دانشگاه‌های مرتبط کشور در جهت پیشرفت علم سلول‌های بازساختی کشور انجام شده است.

وی بیان کرد: شرکت‌های جدید در زمینه تحقیق و پژوهش در سلول‌های بنیادی در حال اخذ قرارداد با این معاونت بوده تا با این اقدام بستر تحقیقات بیشتر و پیشرفت علم در زمینه ساخت سلول‌های بنیادی و بازساختی بیشتر شود.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص طب بازساختی افزود: نگاه جدید به حوزه سلول‌های بنیادی حمایت همه جانبه از آن است تا آینده روشنی برای این علم نوپا فراهم شود.
ستاری در پایان گفت: معاونت علمی سلول‌های بنیادی و بازساختی در جهت رشد خود قراردادهای جدید را با دانشگاه‌های مختلف بسته است تا زمینه شکوفایی هر چه بیشتر این علم در التیام بیماران صعب‌العلاج در کشور هر چه سریع‌تر انجام شود.