1463741354111_18.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  یک تصویر ترکیبی جدید و زیبا که با نزدیک به ۷۰۰۰ عکس جداگانه توسط ماهواره Sentinel-2A سازمان فضایی اروپا ساخته شده، نمای کامل بدون ابری از قاره آفریقا به نمایش گذاشته است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا و به نقل از بی‌بی‌سی، این تصویر نتیجه چهار ماه تلاش ماهواره اروپایی برای جمع‌آوری تصاویر بوده و بیشتر آن‌ها بین دسامبر ۲۰۱۵ تا آوریل ۲۰۱۶ ثبت شده‌اند.

این تصویر بیش از ۳۰ میلیون کیلومتر مربع زمین آفریقا را به تصویر کشیده که حدود ۲۰ درصد مساحت کل زمین در جهان است.

این تصویر موزائیکی، نخستین نمونه در نوع خود است که به عنوان بخشی از پروژه تغییرات آب‌وهوایی و پوشش زمین سازمان فضایی اروپا تولید شده است.

ماهواره Sentinel-2A در ژوئن ۲۰۱۵ به فضا پرتاب شد و از یک تصویربرداری چندطیفی برخوردار است که می‌تواند اطلاعات تغییرات در پوشش زمینی را جمع‌آوری کرده و به ارائه بینشی بپردازد که در نظارت بر جنگل‌ها، شناسایی آلودگی در دریاچه‌ها و سواحل اطرافشان و ارتقای کشاورزی کمک می‌کند.

ماهواره همسان دیگر این سازمان موسوم به Sentinel-2B سال آینده پرتاب خواهد شد و در آن زمان این دو کاوشگر با همکاری هم، هر پنج روز یکبار به تصویربرداری از توده زمین و سواحل خواهند پرداخت. زمانی که اطلاعات توسط این دو ماهواره جمع‌آوری شود، سازمان فضایی اروپا راحت‌تر می‌تواند تصاویر موزائیکی مشابه از زمین را به شکل بدون ابر ارائه کند.

برچسب ها : ,