IMG14562312.jpg سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – استادان نمونه حوزه علمیه قم در مراسمی با حضور آیت‌الله العظمی جوادی آملی مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، هجدهمین اجلاسیه استادان سطح عالی و خارج حوزه علمیه با عنوان «انتظارات مراجع عظام تقلید و رهبر معظم انقلاب از حوزه‌های علمیه» روز گذشته با سخنرانی آیت‌الله العظمی جوادی آملی، آیت‌الله حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و تعدادی از استادان حوزه در سالن همایش‌های مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد.

اعضای جامعه مدرسین، اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه، اعضای هیات رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین، نمایندگان دفاتر و بیوت علما و مراجع و نیز جمع قابل توجهی از علما و فضلای حوزه علمیه از جمله حاضران در این اجلاسیه بودند.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین در ابتدای این اجلاسیه اظهار کرد: در این اجتماع باید با دغدغه‌ها، انتظارات و مطالبات مراجع عظام تقلید و مقام معظم رهبری آشنا شده و پیرامون آن‌ها بررسی و برنامه ریزی انجام شود.

مدیر حوزه علمیه استان قم بررسی این انتظارات را از مهم‌ترین اولویت های مدیریت حوزه های علمیه ذکر کرد و افزود: اتقان علمی حوزه از مهم ترین و جدی ترین دغدغه مراجع بوده است و استادان حوزه های علمیه همواره این موضوع را مدنظر دارند.

وی ادامه داد: توجه به مباحث تربیتی نیز موضوعی است که همواره باید مورد توجه باشد از همین رو در جلسات متعدد با کارشناسان و متصدیان امر مورد بررسی قرار گرفته و در همین راستا برنامه ریزی منظمی در دست تدوین است.

به گفته رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین، آموزش و برنامه ریزی های تدوین شده در مباحث تربیتی نقش اساسی در تحقق اهداف و برنامه ریزی های کلان دارد.

در پایان این مراسم آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)، آیت‌الله سید محمدعلی مدرسی یزدی، آیت‌الله هادی عباسی خراسانی، حجت‌الاسلام عباسعلی زارعی و حجت‌الاسلام حسینی قمی به عنوان استادان نمونه حوزه علمیه قم تجلیل شدند.