فیزیک سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – یزدـ چهارمین کنفرانس مهندسی و فیزیک پلاسما با هدف بررسی و ارائه آخرین نتایج در فیزیک و مهندسی پلاسما در مراکز صنعتی و تحقیقاتی ایران در دانشگاه یزد آغاز به کار کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، رئیس دانشگاه یزد، پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه این کنفرانس علمی اظهار داشت: اردیبهشت‌ ماه ۹۵، بهار کنفرانس در دانشگاه یزد بوده و از این بابت خرسندم.

محمد صالح اولیاء با اشاره به همکاری انجمن علوم و مهندسی پلاسما ایران در برگزاری این همایش افزود: این کنفرانس به ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی و کاربردی می‌پردازد و در واقع کمک به حل مشکلات صنعت و یک فضای جدید و ارتباط با فضای کار و صنعت است.

وی از تلاش‌های برگزار کنندگان این کنفرانس علمی در دانشگاه یزد قدردانی کرد و بیان داشت: امیدواریم شاهد پیشرفت های علمی بسیار خوبی در همایش ها باشیم.

ارسال ۱۱۰ مقاله به دبیرخانه کنفرانس

دبیر کمیته علمی چهارمین کنفرانس مهندسی و فیزیک پلاسما نیز در آیین افتتاحیه کنفرانس اظهار داشت: از زمان انتشار فراخوان تا پایان مهلت تعیین شده، ۱۵۶ مقاله به دبیرخانه کنفرانس رسید که ۱۱۰ مقاله پذیرفته شد و از این تعداد ۹۳ مقاله به صورت پوستر و ۱۷ مقاله به صورت سخنرانی ارائه می‌شود.

بابک شکری بیان کرد: سال گذشته این کنفرانس در تبریز برگزار شد و از سال گذشته تاکنون طی برگزاری سه نشست، رئیس و نایب رئیس انجمن انتخاب شدند ضمن اینکه پروانه انجمن علوم و مهندسی پلاسما نیز از وزارت علوم و تحقیقات فناوری اخذ شد.

در این همایش از استادان برجسته فیزیک دانشگاه یزد و سایر دانشگاه های کشور با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.