سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی آذربایجان شرقی گفت: علوم شناختی می تواند اقتصاد فلج شده یک کشور را بهبود بخشد. این علم می‌تواند کشورها را به کشوری تبدیل کند که در صنایع دفاعی به جای رویکرد دفاعی رویکرد تهاجمی داشته باشد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، غلامرضا چلبیانلو در همایش علوم شناختی و فناوری‌های پیشرفته استان اظهار کرد: حوزه علوم شناختی می‌تواند در استان آذربایجان شرقی به عنوان یک حوزه فناورانه پیشرفته مطرح شود.

وی با بیان اینکه خاستگاه علوم شناختی، مغز انسان است افزود: دیگر در دنیای کنونی، بحث علم بهتر است یا ثروت مطرح نیست بلکه علمی بهتر است که ثروت زیادی را در جامعه تولید کند.

به گفته دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های استان، علوم شناختی،رشته‌های مختلف علم را به یکدیگر وصل کرده و در مقایسه با سایر علوم، به بهترین شکل ممکن می‌تواند ارتباط بین رشته‌ای را فراهم کند.

چلبیانلو اظهار کرد: علوم شناختی می تواند اقتصاد فلج شده یک کشور را بهبود بخشد. این علم می‌تواند کشورها را به کشوری تبدیل کند که در صنایع دفاعی به جای رویکرد دفاعی رویکرد تهاجمی داشته باشد.

وی در بخشی از سخنان خود گفت: سند توسعه ١٠ ساله استان در حوزه علوم شناختی در حال تدوین است و به زودی در اختیار دانشگاه‌های استان قرار می‌گیرد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی آذربایجان شرقی در پایان تاکید کرد: تمامی تلاش خود را به کار می‌گیریم که تبریز را به قطب حوزه علوم شناختی تبدیل کنیم.