سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر جشنواره بین المللی خوارزمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران گفت : سی امین جشنواره بین المللی خوارزمی با هدف حمایت های مادی و معنوی از نخبگان جوان و طرح های پژوهشی وبا حمایت های سازمان های بین المللی آماداه دریافت طرح ها و مقالات شد.

محمد عابدی دبیر جشنواره بین المللی خوارزمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به زمان ثبت نام این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره با هدف شناسایی و معرفی افراد نخبه، فناوران و پژوهشگران جوان عرصه‌های علمی و حمایت مادی و معنوی از جوانان مستعد و ابجاد زیر ساخت های لازم جهت همکاری با سازمان های پژوهشی خارج از کشور برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: در سی‌امین جشنواره بین‌المللی خوارزمی طرح ها و پژوهش‌های بنیادی، کاربردی، ‌
توسعه‌ای و ابتکارات مورد قبول است و علاقه مندان برای شرکت در این رخداد علمی بین المللی به نشانی www.khwarizmi.ir و با مراجعه به بخش سامانه‌ جامع جشنواره بین‌المللی خوارزمی نسبت به ثبت‌نام، ارائه مشخصات فردی و مستندات طرح اقدام، شناسه کاربری و کلمه عبور خود را تعریف کنند.
دبیرخانه جشنواره بین المللی خوارزمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در خصوص رشته موجود در جشنواره بین المللی خوارزمی گفت: طرح‌های قابل پذیرش در ۱۷ گروه تخصصی فناوری‌های شیمیایی، مکانیک، برق و کامپیوتر، هنر، معماری و شهرسازی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پایه، عمران، مهندسی صنایع و مدیریت فناوری، مواد، متالورژی و انرژی‌های‌نو، زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، محیط زیست، فناوری‌نانو، هوافضا، مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات، مکاترونیک و صنایع دفاعی است.
عابدی تاکید کرد: وزارت علوم، صندوق حمایت از صنایع و توسعه الکترونیکی، بنیاد ملی نخبگان و صندوق حمایت از پژوهشگران از جوانان برگزیده این جشنوراه حمایت می‌کنند.
وی یاد آور شد: آکادمی جهانی علوم، موسسه فرهنگی اکو، کمیسیون ملی یونسکو، سازمان جهانی مالکیت فکری، مجمع جهانی سازمان تحقیقات صنعتی و فناوری از سازمان های حامی این جشنواره محسوب می شوند.