سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در حال حاضر بودجه این دانشگاه ۹ هزار میلیارد تومان است علاوه بر‌ آن در صدد افزایش درآمد غیرشهریه‌ای بر پایه فعالیت اقتصاد دانش‌بنیان هستیم.

 

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی امروز در مراسم سی و چهارمین سالگرد تأسیس این دانشگاه گفت: بودجه امسال دانشگاه آزاد ۹ هزار میلیارد تومان است و در تلاشیم فعالیت‌های اقتصادی را به شکلی توسعه دهیم که به درآمد غیرشهریه‌ای ۴۰ درصدی دست پیدا کنیم.
وی با بیان اینکه ۲۷ هزار و ۸۵۲ رشته محل در دانشگاه آزاد وجود دارد، افزود: اکنون ۷ هزار مورد آن به تصویب کمیسیون قانونی مجلس شورای اسلامی رسیده است.
میرزاده ادامه داد: ۳۲ هزار و ۴۵۳ استاد تمام وقت در دانشگاه آزاد مشغول به فعالیت هستند علاوه بر آن این دانشگاه توانسته ۴۴ درصد از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های کشور را به خود اختصاص دهد.
وی با اشاره به اینکه نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد یک به ۳۷ است، تصریح کرد: حدود ۱۱ هزار نفر به تعداد اعضای هیأت علمی این دانشگاه اضافه شده‌اند که ۲ هزار و ۶۷۰ نفر از آنها ارتقا پیدا کرده‌اند.
رییس دانشگاه آزاد یادآور شد: ۶۳ هزار سند علمی در پایگاه استنادی اسکوپوس و ۴۱ هزار مقاله نیز در ISI به ثبت رسیده که نشان دهنده مشارکت بالای این دانشگاه در تولیدات علمی است.