سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس بیمارستان مسیح دانشوری از ساخت اتاق عمل‌های پیوند اعضا خبر داد و گفت: تجهیز این اتاق های عمل نیازمند تامین اعتبار است.

 

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی اکبر ولایتی رییس بیمارستان مسیح دانشوری در مراسم تقدیر از دست اندرکاران اهدا عضو و پیوند اعضای دانشگاه شهید بهشتی که امروز در بیمارستان مسیح دانشوری برگزار شد، گفت: تصور کارساز بودن پیوند اعضا سابقه طولانی در تاریخ پزشکی دارد، اما انجام پیوند عملی جدید در دنیا و در کشور ما است.
وی با بیان اینکه هیچ مذهبی غیر شیعه نتوانست به لحاظ فقهی مجوز پیوند اعضا را صادر کند، ادامه داد: شهادت می‌دهم هیچ یک از اساتیدی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، امتیاز ویژه ای نگرفته و همانند یک پزشک حقوق ناچیزی می‌گیرد.
رییس بیمارستان مسیح دانشوری از ساخت شش اتاق عمل برای پیوند اعضا خبر داد و عنوان کرد: تجهیز این ساختمان نیازمند تامین اعتبار است تا با کمک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و وزارت بهداشت راندمان پیوند اعضا افزایش یابد.
ولایتی به دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در زمینه اهدا عضو اشاره کرد و افزود:  این دانشگاه در حوزه پیوند ریه، کلیه، کبد و قلب حرف اول را می زند. امیدواریم با توجه به تعداد کثیر بیماران دیابتی و انجام چند پیوند پانکراس در مراکز اهدا عضو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، شاهد پیشگیری این مرکز در این زمینه باشیم.
این خبر در حال تکمیل است.