سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد گفت: از حدود ۲ هزار و ۲۳۷ پرونده که در ۲۶ زمینه بررسی شد ۷۲ محصول در این جشنواره معرفی می‌شوند.

 

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره فرهیختگان که امروز مصادف با سی و چهارمین سالگرد تأسیس این دانشگاه در محل سازمان مرکزی برگزار شد، گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه پاسداشت و بزرگداشت پژوهشگران برتر و ایجاد انگیزه بین مخترعان و نوآوران است.
وی تصریح کرد: محصولات این جشنواره در سه سطح واحد، استان و سازمان مرکزی ارزیابی شده است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد با بیان اینکه تنها دو مورد واجد شرایط دریافت جایزه ویژه امام خمینی هستند، ادامه داد: به دلیل استانداردهای ویژه تنها جایزه نقره و برنز در این جشنواره اهدا می‌شود.
واشقانی با بیان اینکه در کل ۲ هزار و ۲۳۷ پرونده در ۲۶ زمینه بررسی شده است که تنها ۷۲ مورد آن در این جشنواره معرفی می‌شود، تصریح کرد: در مجموع ۲۰ استان و دو واحد جامع مستقل در این جشنواره حضور داشتند که استان اصفهان با ۲۰ مورد مختلف جایزه نخست و استان تهران با ۱۵ مورد جایگاه دوم را به خود اختصاص دادند.
وی یادآور شد: موضوعات این جشنواره بر محورهای پژوهشگر، مجله، رساله، پایان نامه، مرکز رشد، مجتمع آزمایشگاهی، کتاب و سما استوار است.
واشقانی گفت: تعداد ۵۰۰ محصول از استان‌های مختلف برای ارائه در این نمایشگاه معرفی شده است علاوه بر آن در این جشنواره از ۳۴ محصول فناورانه دانشگاه آزاد نیز رونمایی می‌شود.