میرکتولی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس مجمع عالی تفسیر حوزه علمیه با اشاره به رسمیت بخشیدن به دروس تفسیری در حوزه از رشد ۱۰ درصدی این دروس خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سیدمرتضی میرکتولی شامگاه چهارشنبه در سیزدهمین همایش اساتید تفسیر قرآن حوزه علمیه قم که در دارالقرآن الکریم علامه طباطبایی برگزار شد، اظهار کرد: امروز تحریف معارف قرآن در جهان اسلام و غرب به صورت سیل آسا متوجه حوزه‌های دینی و محافل معرفتی است و استادان و بزرگان حوزه باید در برابر این هجمه‌های عظیم و تحریف‌ها بایستند.

وی رسالت حوزویان را در پاسخگویی به نیازها و دفع شبهات سنگین دانست و تاکید کرد: در قرآن کریم دستورات اخلاقی مانند نظم، پاکیزگی، پشتکار، امانت داری، روحیه تحمل دیگران و روحیه کار جمعی مورد تاکید قرار دارد ولی متاسفانه غربی‌ها در برخی از این موارد از ما پیشی می‌گیرند. غربی‌ها حتی در یک سده اخیر در کارهای تحقیقی و پژوهشی در حوزه علوم قرآن پیشگام هستند.

حجت‌الاسلام میرکتولی به ارائه گزارشی از فعالیت‌های مجمع عالی تفسیر پرداخت و افزود: این مجمع در هفت سال اخیر در حوزه آموزش، توسعه دروس تفسیر و رسمیت بخشیدن به درس تفسیر در حوزه، تبلیغ و انتشار معارف قرآنی از رسانه ملی کار خود را به نحو احسن انجام داده است.

رئیس مجمع عالی تفسیر حوزه علمیه تاکید کرد: در بخش آموزش نیز هفتمین دوره دانش پژوهان و قرآن پژوهان را پذیرش می‌کنیم.

وی از رشد ۱۰ درصدی دروس تفسیری در حوزه خبر داد و گفت: با توجه به نوساناتی که تعطیلات حوزه ایجاد کرد، تا امروز ۴۵۰ درس تفسیر ترتیبی و موضوعی و آیات الاحکام در حوزه برگزار شد، در حالی که سال گذشته این تعداد ۴۰۵ درس بوده است.

رئیس مجمع عالی تفسیر حوزه علمیه ابراز امیدواری کرد که در سال آینده درس‌های تفسیری در حوزه گسترش یابد.