سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم ضمن بیان اینکه از سوی نیروی انتظامی با خوابگاه های غیردولتی بدون مجوز برخورد قانونی می شود گفت: از کل خوابگاه‌های غیردولتی، ۲۳۲ خوابگاه مجوز دریافت کردند.

 

ذوالفقار یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم در گفت‌وگو باخبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: برخی خوابگاه های غیردولتی از ساماندهی لازم برخوردار نیستند و نظارت درستی بر آن ها نمی شود.
وی گفت: در برخی موارد شاهد بودیم خوابگاه هایی به نام خوابگاه های دانشجویی بوده و افراد غیر دانشجو در آنجا سکونت داشتند، در این موارد چندین بار به صاحبان خوابگاه تذکر داده شده است.
یزدان مهر به ابلاغ دستورالعمل تاسیس و مدیریت خوابگاه های غیردولتی سال گذشته اشاره کرد و افزود: در استان ها شورای نظارت و ارزیابی بر خوابگاه های غیر دولتی با حضور نماینده صندوق رفاه شکل گرفته است و تنها به صاحبان خوابگاه غیردولتی که مجوز لازم را از وزارت علوم دریافت کرده اند، مجوز داده می شود. 
وی درباره تعداد خوابگاه های دانشجویی پلمپ شده گفت: حدود ۳۲۵ خوابگاه غیردولتی در کشور وجود دارد که با تشکیل شورای نظارت و ارزیابی خوابگاه های غیردولتی در استان ها تا امروز ۲۳۲ خوابگاه مجوز گرفته اند.
یزدان مهر افزود: سایر خوابگاه های غیردولتی نیز در حال دریافت مجوز هستند که لازم است تا تاریخ مصوب شورای نظارت مجوز بگیرند، در غیر اینصورت آن خوابگاه ها غیرمجاز هستند و دانشجویی در آن ها ساکن نمی شوند. 
وی یادآور شد: لیست خوابگاه های غیر دولتی بدون مجوز به نیروی انتظامی اعلام می شود و  برخورد قانونی با آن ها صورت می گیرد.