عبدالعظیم پویاسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – یزدـ رئیس دانشگاه میبد از استاد عبدالعظیم پویا به عنوان شخصیتی فراجناحی و ملی یاد کرد و گفت: عبدالعظیم پویا اندیشمندی متعهد و مقید به ارزش‌های انسانی و اخلاقی است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، عباس کلانتری عصر امروز در مراسم نکوداشت استاد عبدالعظیم پویا اظهار داشت: تواضع و ساده زیستی از صفات برجسته این استاد و فرهیخته دانشگاهی است و وی مشاوری امین و پناهگاهی امن به لحاظ مادی و معنوی برای دانشجویان است.

وی با اشاره به خدمات عبدالعظیم پویا به تاریخ یزد و میبد افزود: اگر او را فقط یزدشناس و میبد شناس بدانیم به او ظلم کرده ایم زیرا استاد پویا ایران شناسی دقیق، دانشمند و بی ادعا است.

مسجد جامع کرمان از درآمد باغ‌های انار میبد احداث شده است

رئیس بنیاد کرمان شناسی نیز در این مراسم با اشاره به قرابت قدیمی یزد و کرمان بیان کرد: من اصالتا یک میبدی هستم اما افتخار می کنم در شهری زندگی می کنم که مسجد جامع آن را یک میبدی از محل درآمد باغ‌های انار خود در میبد ساخته است.

محمدعلی گلاب زاده با اشاره به برگزاری مراسم نکوداشت برای استاد عبدالعظیم پویا تصریح کرد: وقتی برای اشخاص و بزرگانی همچون پویا مراسم بزرگداشت و نکوداشت برگزار می شود یعنی اینکه انسانها بصیرت کافی دارند و فرق بین خدمت و خیانت را می دانند.

استاد پویا حق آب و خاکش را به درستی ادا کرده است

نماینده گروه ایران شناسی دانشگاه میبد نیز در این مراسم اظهار داشت: کارنامه استاد پویا گویای این است که استاد پویا خواهان آبادی ایران و نمونه انسانی است که حق آب و خاکش را به درستی ادا کرده است.

سامان قاسمی فیروزآبادی بیان کرد: او زندگی خود را وقف میبد کرده و راهی که این استاد ارزشمند طی کرده، راه آسانی نبوده و نیازمند انگیزه و توان بسیاری بوده است.

وی با اشاره به اینکه نسل جوان ما دچار بحران هویت شده است، یادآور شد: این خطر در میان نسل جوان وجود دارد که از میان آنها، دیگر همچون استاد پویایی برنخیزد.