1463583947573_1E8A8586.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در دیدار با وزیر اقتصاد و علوم ایالت تورینگن آلمان گفت: آموزش مسیری مطمئن برای آینده بهتر روابط میان دو کشور ایران و آلمان است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر حسین سالارآملی و رییس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم در دیدار با “ولفگانگ تیفن” وزیر اقتصاد و علوم ایالت تورینگن آلمان،‌ همکاری‌های علمی میان دو کشور را خوب توصیف و بر ضرورت توسعه و گسترش آن تاکید کرد.

وی با اشاره به سوابق همکاری میان آلمان و ایران در قالب همکاری‌های دو جانبه یا همکاری در قالب اتحادیه اروپا گفت: برای آنکه همکاری میان دو کشور، ‌عملیاتی‌تر شود، ‌بهتر است مرحله به مرحله و با زمان‌بندی مشخص، ‌این همکاری‌ها را تعریف کرده و به پیش بریم.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در ادامه،‌ ‌سفر گروهی از استادان دانشگاه‌های ایران به ایالت تورینگن با هدف تبادل اطلاعات دانشگاه‌های دو طرف و آشنایی با ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها برای تدوین حوزه‌های همکاری؛ تبادل دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی و پسا دکتری و حمایت از استقرار شرکت‌های دانش بنیان در پارک‌های علم و فناوری ایران را سه محوری دانست که می‌تواند در اولویت توسعه روابط ایران و آلمان قرار بگیرد.

وی افزود: در همین چهارچوب، ایران آمادگی خود را برای پذیرش دانشجویان در رشته‌های ایران شناسی، ‌شیعه شناسی،‌ اسلام شناسی و هنر اسلامی و زبان و ادبیات فارسی اعلام می‌کند.

در ادامه این دیدار، تیفن وزیر اقتصاد و علوم ایالت تورینگن آلمان با تشکر از میزبانی وزارت علوم، ‌پیشنهادهای طرف ایرانی را مهم دانسته و از آن‌ها استقبال کرد.

وی پیشنهاد کرد تا دو طرف، رابط‌های خود را برای پیگیری موضوعات پیشنهادی مطرح شده معرفی کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، گفتنی است روسای دانشگاه علمی- کاربردی نورد هاوزن، ‌دانشگاه علمی کاربردی ارنست-آبه، دانشگاه ارفورت، وزیر اقتصاد و علوم ایالت تورینگن را همراهی می کردند. ‌رییس دانشگاه پیام نور، ‌رییس دانشگاه علم و صنعت نمایندگان دانشگاه جامع علمی– کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مدیر کل دفتر تحول اداری و فناوری اطلاعات وزارت علوم نیز در این دیدار حضور داشتند.

برچسب ها :