1450727121194_isna-4.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مرحله مقدماتی پنجمین دوره از مسابقات ملی مناظره دانشجویی که برای اولین بار در استان البرز برگزار می‌شود، امروز(۲۹اردیبهشت)، به کار خود پایان داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، مرحله استانی پنجمین دوره از مسابقات ملی مناظره دانشجویان، نشان خواجه نصیرالدین طوسی، با شرکت هشت تیم از دانشگاه‌های خوارزمی، پردیس کشاورزی، پیام نور، آزاد و دانشگاه فرهنگیان امروز چهارشنبه(۲۹اردیبهشت) در دانشگاه خوارزمی برگزار شد.

در مناظره اول دور مقدماتی، تیم اینفینیتی به عنوان موافق و تیم امید به عنوان مخالف در خصوص این موضوع که «مشکلات اقتصادی، عامل اصلی بر هم زننده بهداشت روانی افراد است»، به مناظره پرداختند و در نهایت، هیات داوری مسابقات، تیم اینفینیتی را به عنوان برنده این رقابت معرفی کرد.

مناظره دوم با موضوع «حصول توافق با ۵+۱ یک موفقیت در عرصه بین المللی است»، توسط دو تیم حکمت به عنوان موافق و نسل سوم انقلاب به عنوان مخالف پیگیری شد؛ این مناظره با پیروزی تیم نسل سوم انقلاب به پایان رسید.

در سومین مناظره، تیم دانشگاه خوارزمی به عنوان گروه موافق و تیم شهید مطهری به عنوان تیم مخالف در موضوع «آرامش روانی فقط در سایه رفاه به دست می‌آید» به مناظره پرداختند که استدلال و بیانات گروه مخالف مورد قبول هیات داوران قرار گرفت و تیم شهید مطهری به عنوان پیروز این مناظره معرفی شد.

«در مشاغلی چون معلمی، دینداری و تعهد، بر تخصص ارجحیت دارد» موضوعی بود که به عنوان موضوع مسابقه پایانی مرحله مقدماتی مسابقات ملی مناظره دانشجویان در مرحله استانی انتخاب شد و تیم جهاد مغنیه به عنوان موافق و شهید خلیلی به عنوان مخالف به بحث در این مورد پرداختند و در نهایت گروه موافق از این رقابت پیروز خارج شد.

با پایان یافتن مرحله مقدماتی، چهار تیم اینفینیتی، نسل سوم انقلاب، شهید مطهری و جهاد مغنیه به مرحله نیمه‌نهایی صعود کردند.

شایان ذکر است برای نخستین بار است که مسابقات ملی مناظره دانشجویان در استان البرز برگزار می‌شود و مرحله نیمه نهایی مسابقات دوشنبه سوم خردادماه در دانشگاه خوارزمی پیگیری خواهد شد.